تعداد بازدید : ۱۰۵۵
کد خبر : ۱۹۲۷۰۹
مدیرعامل «ومعادن» در گفتگو با بورس نیوز خبر داد:
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵
دولت با تشکیل کنسرسیوم سنگ آهنی ها توسط فعالان این حوزه موافقت کرد.

به گزارش خبرنگار بورس نیوز یکی از دغدغه های دولت در سال های گذشته، کاهش اکتشافات جدید در بخش معادن بوده است که این چالش با توجه تحریم های آمریکا می تواند وضعیت صنعت معدنی کشور را با مخاطره روبه ور کند.

فعالان بخش معدنی کشور با مدیریت مجموعه هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات ایران «ومعادن» با تشکیل یک کنسرسیوم تلاش می کنند تا در این دوران حساس به کمک دولتی ها آمده و مشکل اکتشاف را کمی مرتفع سازند.

عزیزالله عصاری مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری معادن و فلزات ایران در گفت وگو با بورس نیوز ضمن اعلام این خبر گفت: تا امروز مجموعه های فعال در بخش معادن، در بحث اکتشاف واقعا ضعیف عمل کرده علی رغم اینکه منابع بسیار غنی در دل کشور ما وجود دارد خیلی خوب کار نشده است.

وی ادامه داد: شاید بودجه لازم اختصاص داده نشده، شاید آن تفکری که باید پشت قضیه معدن قرار گرفته وجود ندارد اما؛ واقعیت این است که در حال حاضر در مورد کمبود سنگ آهن نیزاکتشاف است. ما در بحث اکتشاف نه فقط در مورد سنگ آهن بلکه برای 68 کانی معدنی دیگر نیز خیلی خوب کار نکردیم.

عصاری افزود: کاری که «ومعادن» انجام داد و به نظرم کار بزرگی بود تشکیل یک کنسرسیوم متشکل از 11 شرکت بزرگ معدنی بود. این کار دولت است اما؛ با توجه به شرایطی که دولت از نظر بودجه دارد، این کنسرسیوم به کمک دولت خواهد آمد.

مدیرعامل ومعادن اظهار داشت: ما به دولتی ها گفتیم که این کنسرسیوم را تشکیل دادیم و حالا شما باید پهنه هایی را در اختیار ما قرار دهید و ما اکتشاف کنیم. تقریبا 6 ماه است که این کنسرسیوم تشکیل شده و کار بزرگی هم بود و امروز خبر موافقت دولت با این کنسرسیوم اعلام شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: