تعداد بازدید : ۷۹۵
کد خبر : ۱۹۲۷۲۹
مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ نگین طبس در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
تامین مالی طرح های توسعه‌ای از طریق افزایش سرمایه‌ای که به زودی ثبت خواهد شد، صورت می‌گیرد؛ در سال‌های آتی نیز به فراخور نیاز از روش‌های مختلف تامین مالی استفاده خواهد شد.

به گزارش بورس‌نیوز، یکی از پربازده‌ترین صنایع بورسی در یک سال اخیر، صنعت زغا‌ل‌سنگ بوده است. 

«کطبس» در ۱۲ماهه ۹۷با پرش تقریبا ۱۶۰درصدی نسبت به سال۹۶ سود خالص ۱۵میلیارد تومانی محقق کرده، روند مثبت سودآوری خود را ادامه داده و در ۲ماهه نخست امسال حدود ۹۰درصد بیش از مدت مشابه سال قبل درآمد شناسایی کرده است. 

با توجه به اینکه از آذرماه سال قبل با تعیین فرمول جدید قیمت گذاری زغال‌سنگ، نرخ محصولات این شرکت رشد داشت به نظر می‌رسد امسال سودآوری مطلوب‌تری از این شرکت شاهد خواهیم بود.

حجت اله دربانی مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ نگین طبس در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت طرح توسعه در دست اجرای شرکت بیان کرد: با توجه به نیاز صنعت زغال‌سنگ کشور به زغال خام و کسری عرضه موجود، شرکت زغال‌سنگ نگین طبس همانند سایر فعالان این حوزه برنامه جامعی برای توسعه حوزه فعالیت در ذخایر جدید و نیز توسعه در معادن شرکت دارد. 

وی ادامه داد: توسعه در ذخایر جدید از طریق شرکت در مزایده ها و تلاش برای اخذ ذخایر جدید صورت میگیرد. توسعه در معادن شرکت هم از طریق ایجاد آماده سازی و سرمایه گذاری در حفاری های جدید برای توسعه ذخایر قابل بهره برداری انجام می شود. این برنامه مطابق سنوات گذشته، در سال جاری و سال آینده انجام خواهد شد.


وی افزود: تامین مالی طرح های توسعه ای از طریق افزایش سرمایه ای که به زودی ثبت خواهد شد، صورت می گیرد. در سال های آتی نیز به فراخور نیاز از روش های مختلف تامین مالی استفاده خواهد شد.


مدیرعامل «کطبس» در رابطه با پیش بینی سود شرکت در سال جاری گفت: هنوز در ماه های ابتدایی سال هستیم. به طور کلی چشم انداز صنعت زغالسنگ مثبت است؛ ولی شرایط اقتصادی کشور غیر قابل پیش بینی و بی ثبات بوده و بهتر است پیش بینی سود نداشته باشیم. اما برنامه عملکرد شرکت حفظ تولید سال قبل بوده و تمامی تلاش این مجموعه بر این مهم متمرکز شده و امیدواریم در پی عملکرد مثبت شرکت، رشد سودآوری هم محقق گردد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: