تعداد بازدید : ۶۵۱
کد خبر : ۱۹۲۷۳۳
معاون بازرگانی شرکت ذوب آهن اصفهان در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
با توجه به روند رو به رشد تولیدو فروش برخی محصولات ویژه و با آلیاژهای خاص و همچنین افزایش دریافت سفارشات تولید ریل به عنوان محصولی با ارزش افزوده بالاتر، شرایط بهتری در انتظار سهامداران خواهد بود.
به گزارش بورس نیوز شرکت ذوب آهن اصفهان این هفته از 3 اتفاق خوب در این مجموعه پرده برداشت. خبر محکومیت موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد به پرداخت ۶۰۷ میلیارد تومان، خبر تحقق سود تقریبا ۱۲ تومانی به ازای هر سهم و پرش 523 درصدی سود خالص نسبت به سال قبل، و نیز خبر دریافت مجوز تامین سنگ آهن شرکت بدون تشریفات مزایده! با تصویب هیئت وزیران، تا پایان سال ۹۸ ذوب آهن می تواند بدون تشریفات مزایده یک میلیون و هفتصد و پنجاه هزار تن سنگ آهن خریداری کند و این تسهیلات پس از تحقق ۵ شرط تا ۴ سال قابل تمدید است.
با این خبرها، در صورتی که مشکلی بر سر راه فروش نباشد، چشم انداز این سهم روشن تر از قبل خواهد بود.

نعمت اله محسنی معاون بازرگانی شرکت ذوب آهن اصفهان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت تولید و فروش بیان کرد: روند رو به رشد صادرات در شرکت ذوب آهن اصفهان در سال جاری هم تداوم داشته و در ماه گذشته ذوب با صادرات ۱۲۱هزار تن انواع محصولات فولادی، رکورد صادرات خود را شکست. به شرط تامین مواد اولیه مورد نیاز خصوصا مواد اولیه آهن دار، این روند ادامه خواهد داشت. با توجه به روند رو به رشد تولیدو فروش برخی محصولات ویژه و با آلیاژهای خاص و همچنین افزایش دریافت سفارشات تولید ریل به عنوان محصولی با ارزش افزوده بالاتر، شرایط بهتری در انتظار سهامداران خواهد بود.

محسنی در رابطه با دلیل افزایش مصرف گندله در ماه های اخیر گفت: مصرف گندله در شرکت در چند ماه اخیر افزایش داشته و مهم ترین دلیل این اتفاق، کمبود مواد اولیه آهن دار مناسب، ناچار به مصرف بیشتر گندله بودیم. امیدواریم با تامین سنگ آهن درشت دانه با عیار مطلوب، مصرف سنگ آهن دانه بندی شدی جایگزین گندله شود. چرا که به لحاظ اقتصادی مصرف گندله توجیه چندانی برای ذوب ندارد.

وی افزود: شرکت ذوب آهن اصفهان متناسب با برنامه ریزی های انجام شده، برنامه افزایش تولید تا مرز 3 میلیون تن را در سال جاری دنبال می کند. 

محسنی در رابطه با درخواست برخی فعالان صنعت زغالسنگ مبنی بر صادرات محصول اظهار داشت: در حال حاضر حدود 3 میلیون تن زغالسنگ در کشور تولید می شود. حجم کل کنسانتره تولیدی تقریبا ۱.۵میلیون تن است و به این ترتیب عملا با کمبود کنسانتره زغالسنگ در کشور مواجه هستیم. به هر حال صادرات زغالسنگ ممکن است موجب بروز مشکلاتی شود و مطابق آخرین اظهار نظر معاون اول رئیس جمهور، صادرات منوط به تامین نیاز صنعت فولاد کشور بوده و این موضوع به وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت هم ابلاغ شده است. امیدواریم با برنامه ریزی های صمت، ارزش افزوده و اشتغال در چرخه تولید صنعت فولاد تکمیل شده و محصول نهایی صادر شود و از صادرات مواد اولیه ای که کشور را دچار مشکل خواهد کرد، جلوگیری به عمل آید. طبیعتا در این میان باید به نیازهای ارزی صنعت زغالسنگ هم توجه کرد و با تامین ارز مورد نیاز صنعت، انگیزه صادرات را از شرکت های زغالسنگی بگیرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: