تعداد بازدید : ۱۰۳۵
کد خبر : ۱۹۲۷۷۵
معاون ناشران و اعضای بورس تهران در گفت‌وگو با بورس‌نیوز:
۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
نوسانات در بازار ارز به دلیل برخی ریسک های سیستماتیک و البته برخی تصمیماتی است که توسط مراجع مختلف نظارتی اعمال می‌شود.

ادامه روند رشد بورس در سال 98 با سیب ملایم / برخی از تصمیمات بیرونی، دلیل نوسانات بازار است

مجید نوروزی معاون ناشران و اعضای بورس تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار بورس‌نیوز در مورد وضعیت بازار و پیش‌بینی خود از آینده آن گفت: نوسان جزو ذات بازار است و اگر در یک روند بلندمدت هم بررسی کنید این نوسان را در مقاطع مختلف می‌بینید.

وی ادامه داد: بخشی از این نوسانات ناشی از ریسک‌های سیستماتیک است که در سال‌های گذشته با آن مواجه بودیم. برخی مواقع نیز ریسک‌های غیرسیستماتیک و تصمیماتی که اتخاذ و توسط مراجع مختلف نظارتی و تصمیم‌گیری اعلام می‌شود، آثارش را بر روی سهام و در کلیت بازار سرمایه می‌گذارد و این در تمام بورس‌های اوراق بهادار وجود دارد.

نوروزی با تاکید بر این مطلب که وجود نوسانات و تاثیرپذیری از رفتارهای پیرامونی، جز ویژگی اصلی بازار است افزود: به همین دلیل بازار سرمایه را آینه اقتصاد قلمداد می‌کنند.

وی در مورد آینده بازار در سال 98 گفت: روند کلی بازار سرمایه مثبت بوده و البته در این میان افت و خیز نیز وجود خواهد داشت، که ذات بازار بوده و نه تنها بازار سرمایه بلکه تمامی قعالیت‌های اقتصادی دارای افت و خیز فراوان هستند.

معاون بورس تهران اظهار داشت: البته این رشد دائمی نخواهد بود و اصلاحاتی خواهد داشت و این در بازار سرمایه ما هم وجود دارد و از نگاه من بازار رشد خود را تا پایان سال 98 با شیبی ملایم ادامه می‌دهد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: