تعداد بازدید : ۱۲۲۷
کد خبر : ۱۹۲۷۹۳
فراز و فرود در زاویه ۵۶؛
۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴
تفکیک معاملات بازارسرمایه در فصل بهار حاکی از آن بود که نقدینگی ورودی در بازار نتوانست رشد اولیه خود را ادامه دهد.
به گزارش بورس‌نیوز، بررسی عملکرد بهار در بازارسرمایه حاکی از آن بوده که شاخص‌کل با رشد ۵۶هزار و ۲۲۰واحد رشد از ارتفاع ۱۷۸ هزار و ۶۵۹ واحد به ارتفاع ۲۳۴ هزار و ۸۷۹ واحد رسیده است.

رشد اولیه بازارسرمایه، درحالی رقم می‌خورد که ارتفاع شاخص به قله‌های جدیدی نیز رسید اما سرکوب نقدینگی و موج‌هایی که از دیگر بازارها بر ساحل تالار حافظ می‌رسید، نقدینگی را وسوسه تن دادن به این امواج می‌کرد و عدم مدیریت بر نقدینگی ورودی، بار دیگر باعث شد که سرمایه و نقدینگی دل به دریا داده و بازارهای موازی، دلالی، سفته‌بازی و غیره را به سرمایه‌گذاری بلندمدت ترجیح دهند.

بر همین اساس، اگر نگاهی به دایره معاملات انداخته شود می‌توان دریافت که در مجموع تعداد ۲۵۸میلیارد و ۵۵میلیون سهم و حق‌تقدم به ارزش ۷۲۳هزار و ۵۰۳‌میلیارد ریال در ۱۷میلیون و ۵۹۲هزار و ۹۹۹دفعه در بورس اوراق بهادار معامله قرار گرفته است.

بررسی معاملات بازار سهام نیز به تفکیک بازار اینگونه است:

بازار اول
۱۸۱میلیارد و ۸۴۳ میلیون سهم به ارزش ۴۰۹ هزار و ۶۶۶ میلیارد ریال در ۹ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۱۱۱ نوبت در مجموع فصل بهار بدست آمد.

بازاربدهی
۷۳ میلیارد سهم به ارزش ۲۶۵ هزار و ۵۹۴ میلیارد ریال در ۸ میلیون و ۲۲۷ هزار و ۳۵۵ نوبت در بازار دوم؛ ۱۴ میلیارد و ۳ میلیون برگه به ارزش ۱۳ هزار و ۲۹۲ میلیارد ریال در ۵ هزار و ۷۸۷ نوبت نیز در این بازار به ثبت رسید.

بازار مشتقه
۵۶میلیون و ۷۵هزار قرارداد به ارزش ۳۵۹‌میلیارد ریال در ۲۰‌هزار و ۹۵۳نوبت را شامل شد.

صندوق های سرمایه گذاری
۳میلیارد و ۱۴۱میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش ۳۴هزار و ۵۹۳میلیارد ریال در ۱۲۳هزار و ۷۹۳نوبت مورد معامله قرار گرفته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: