تعداد بازدید : ۳۲۶۷
کد خبر : ۱۹۲۷۹۵
آبسیم بررسی کرد؛
۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
«شسینا» از جمله شرکت‎هایی بود که در دو سال اخیر نتوانست کام سهامداران خود را شیرین کند و درگیر زیان بود اما؛ انتظار می‎رود در مجمع سالانه پیش‎رو، بخشی از گذشته جبران شود.

به گزارش واحد سنجش و راه حلهای رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، شرکت «صنایع شیمیایی سینا» در سومین روز تیر ماه به مصاف مجمع عمومیعادی سالیانه میرود.

قابل توجه سهامداران «شسینا» / تشنگی سهامداران این شرکت رفع می‎شود

این شرکت در سال 97 توانست با افزایش 133 درصدی، به 622 میلیارد ريال درآمدهای عملیاتی دست یابد. از آن جا که مقدار فروش محصولات اندکی نسبت به سال 96 افت کرده، رشد نرخ فروش محصولات عامل اصلی افزایش درآمدها بوده است.

در نهایت، توانست برخلاف سال 96 به سوددهی برسد و 106 میلیارد ريال سود خالص شناسایی کند که تحقق این رقم بی سابقه است. در سالهای پیش از آن، روی یک خط مشخص در حال حرکت بود و نوسان چندانی در امر سودسازی نداشت؛ اما در سال 97 به یک‎باره جهش بلندی را به معرض نمایش گذاشت.

قابل توجه سهامداران «شسینا» / تشنگی سهامداران این شرکت رفع می‎شود

اما آن چه که برای سهامداران در وهله کنونی اهمیت دارد، میزان سود تقسیمیدر مجمع روز دوشنبه هفته آینده است.

نگاه به روند تقسیم سود در مجامع سالهای گذشته بیانگر این است که «شسینا» اغلب درصد قابل توجهی از سود تحقق یافته را به صورت نقدی پرداخت میکند. در سالهای 95 و 96 به سبب این که شرکت دچار زیان انباشته شده بود، سودی بین سهامداران تقسیم نگردید.

از همین رو، انتظار میرود در مجمع پیش‎رو، کاستیهای دو سال گذشته جبران و سود مناسبی روانه جیب سهامداران شود. بنابراین، بر اساس روند سالهای پیش از آن، انتظار میرود از 3439 ريال سود هر سهم محقق شده در سال 97، مبلغی در حدود 3000 ريال بین سهامداران به عنوان سود نقدی تقسیم شود.

قابل توجه سهامداران «شسینا» / تشنگی سهامداران این شرکت رفع می‎شود
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.