کد خبر : ۱۹۲۸۱۶
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز؛
۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
مناقشات بین ایران و آمریکا موضوعی تاثیرگذار در بورس بوده و تاثیرات خود را امروز در این بازار به وضوح نشان داد البته این اتفاق ۶درصد نفت را در همان لحظات اول بالا برد.

مناقشات سیاسی بورس را قرمزپوش کرد / بازار منفی‌تر نمی‌شود

حسین ایزدی عضو هیات علمی دانشگاه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت بورس طی معاملات روز جاری گفت: مناقشات بین ایران و آمریکا موضوعی تاثیرگذار در بورس ایران است و تاثیرات خود را بعد از تعطیلی پنجشنبه صبح بازار ایران ،امروز به وضوح نشان داد. همانطور که ۶درصد نفت را در همان لحظه اول بالا برد .

وی ادامه داد: تحرکات منطقه هراسی در دل سرمایه گذاران ایجاد کرده و باعث افزایش حجم فروش شده است؛ برای نمونه پتروشیمی متین و فارس با شاخصی پایین مواجه هستند که دلیل اقتصادی ندارد و سیاسی است.

ایزدی افزود: بحث عوامل بورس، سازمان بورس یا کارگزاران نیست؛ شاید افزایش قیمت دلار، کنترل نادرست بانک‌مرکزی، افزایش قیمت طلا، سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها و جابه‌جایی سرمایه، افزایش‌های بعدی را هم در پی داشته باشد که همه این عوامل دست به دست هم داده و شاخص تقریبا 1190 واحد منفی شود.

این کارشناس بازار سرمایه به شرایط بازار در ساعت آتی امروز اشاره کرد و گفت: تغییر مثبتی شاید در بازار اتفاق نیافتد ولی با گذر زمان امکان تغییر وضعیت و منفی‌تر نشدن آن وجود دارد.

به گفته ایزدی اکثر سهام‌های موجود بازار امروز ارزنده هستند و سهام ها با چهارشنبه پیش تغییر چندانی نداشته اند بلکه مناقشات سیاسی این شرایط را رقم زده است.


ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
نباید زمان زیادی به بازار اجازه منفی شدن داد که بسیار مخرب است مخصوصا بازار باید خودش را نشان دهد در مقابل این گونه بحران ها ثاثیر چندانی ندارد و در اینده بنفع ارامش سرمایه گذار و نقدینگی ایست . بازار مثبت شود اثر دو چندان در تبلیغ سرمایه گذاری برای سهام داران مخصوصا تازه واردان دارد
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" کوثر " آماده برگزاری مجمع می شود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه کوثر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ برگزار خواهد شد.

" غنوش " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نوش مازندران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ برگزار خواهد شد.
تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع " کدما "

مجمع عمومی شرکت معدنی دماوند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ برگزار شد.

" کرمان " در نخستین روز آذر به مجمع می رود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمايه گذاري توسعه و عمران استان کرمان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پمپ بنزین‌های بسته تا دقایقی دیگر باز می‌شوند
سخنگوی وزارت نفت: برخی پمپ‌بنزین‌ها با از مدار خارج شدن شبکه هوشمند، خودشان اقدام به توقف عرضه بنزین کرده‌اند که این جایگاه‌ها تا دقایقی دیگر برای عرضه بنزین آزاد در مدار قرار می‌گیرند.