کد خبر : ۱۹۲۸۵۸
وزیر امور خارجه خبر داد:
۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
وزیر امور خارجه گفت: وزیر امور خارجه گفت: در زمینه پیمان‌های پولی با ترکیه، روسیه، چین، آذربایجان، هند و کشورهای مختلف از چند سال گذشته مذاکراتی صورت گرفته و با بعضی از کشورها توافقاتی نیز انجام شده است.

به گزارش بورس نیوز، محمدجواد ظریف درباره رضایت خود از عملکرد معاونت اقتصادی وزارت متبوعش اظهار کرد: نزدیک به یک سال است که در وزارت امور خارجه معاونتی به نام اقتصادی تشکیل شده و به نظرم عملکرد موفقی داشته اما برای رسیدن به نتیجه مطلوب راه طولانی در پیش است.

وی افزود: باید توجه کرد در شرایطی معاونت اقتصادی وزارت خارجه تشکیل شده که کشور با تحریم مواجه بوده اما باوجود تحریم‌ها، کارهای خوبی در این معاونت شکل گرفته است.

وزیر امور خارجه ادامه داد: معاونت اقتصادی وزارت خارجه در سفرها، هماهنگی‌های مربوطه را انجام می‌دهد و امیدوارم این مسیر ادامه داشته باشد.

ظریف تصریح کرد: باید توجه داشت که وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران وظیفه تسهیل‌گری و هماهنگی بخش‌های اقتصادی از وظایف این بخش بوده و سازوکار مشخصی در بخش‌های اقتصادی دارد.

وزیر امور خارجه گفت: در زمینه پیمان‌های پولی با ترکیه، روسیه، چین، آذربایجان، هند و کشورهای مختلف از چند سال گذشته مذاکراتی صورت گرفته و با بعضی از کشورها توافقاتی نیز انجام شده اما در هر صورت کار اصلی را باید بانک مرکزی انجام دهد و وزارت امور خارجه وظیفه تسهیل امور اقتصادی را برعهده دارد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" کگاز " در آبان ماه سود نمی دهد

گروه صنایع شیشه و گاز از تغییر زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع " بمیلا " در آبان ماه در هفته آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد برگزار می‌شود.
گردهمایی

گردهمایی " ختراک " با محور افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ریخته گری تراکتور سازی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۵برگزار می شود.
سوددهی

سوددهی " ثنام " از ماه آینده آغاز می شود

شرکت نام آوران مهندسی از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: