تعداد بازدید : ۱۶۷۹
کد خبر : ۱۹۲۹۵۶
مدیر بازارگردانی سهام شرکت به پرداخت ملت در گفت‌وگو با بورس‌نیوز خبر داد:
۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
اجاره بهاي پوزهاي شركت در سال ٩٨ براي پوزهاي جديد روندي افزايشي داشته که آثار آن احتمالا در عملکرد ۶ ماهه نمایان خواهد شد.
پیوستن اپلیکیشن ۷۸۰ به غول پرداختی کشور/

به گزارش بورس نیوز در سال های اخیر فقط نرخ کالاها و خدمات رشد نداشته و حجم نقدینگی هم رشد چشمگیری داشته است. افزایش حجم نقدینگی، گردش نقدینگی را هم افزایش داده و آمارهای شاپرک گواه این ادعا است. طبق آمارها، در اسفندماه ۹۷ تعداد تراکنش های شاپرک ۲.۲۲ میلیارد عدد بوده نسبت به اسفندماه ۹۶، رشد ۵۴ درصدی اسمی نشان می دهد. با توجه به اینکه این روزها اکثر پرداخت ها از طریق دستگاه های پوز یا اپلیکیشن های موبایلی صورت می گیرد، رشد درآمد شرکت های حوزه پرداخت هم محتمل است.

شرکت «به پرداخت ملت» یکی از بزرگترین شرکت های این حوزه است که می تواند از رشد تراکنش ها منتفع شود.

محمد هادی بحرالعلوم مدیر بازارگردانی سهام شرکت به پرداخت ملت در گفت‌وگو با بورس نیوز در خصوص افزایش گردش نقدینگی بر درآمد PSP ها بیان کرد: حدود ۸۰ درصد از تراکنش‌های مالی به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و افزایش گردش نقدینگی بر حجم فعالیت PSP ها اثر مستقیم دارد. 

وی افزود: در سال ۹۶ میانگین تراکنش‌های ماهانه شرکت به پرداخت حدود ۲۸ میلیون تراکنش بود که این عدد در سال ۹۷ به ماهانه ۴۵‌میلیون (عدد) تراکنش رسید. البته بابت هر تراکنش، کارمزدی دریافت می شود و مبلغ تراکنش تاثیری در میزان کارمزد دریافتی ندارد. 

بحرالعلوم اضافه کرد: تجربه نشان می دهد در شرایط نامساعد اقتصادی، خریدها خردتر شده و تعداد تراکنش ها افزایش می یابد و بنابراین رکود اقتصادی به معنای کاهش درآمد شرکت های فعال در حوزه پرداخت نیست. کارمزد تراکنش ها ممکن است در PSP های مختلف کمی متفاوت باشد و کارمزد هر تراکنش شرکت به پرداخت ملت به طور متوسط تقریبا ٢٠٠ تومان است.

وي همچنين بيان داشت: اجاره بهاي پوزهاي شركت در سال ٩٨ براي پوزهاي جديد روندي افزايشي داشته است ؛ شركت در خصوص افزايش فروش پين شارژ در مجمع وعده افزايش ۵۰درصد؜ داده است، اين افزايش فروش پين شارژ در گزارش ماهانه شركت منعکس خواهد شد.

بحرالعلوم تاکید کرد: آثار مثبت این دو رویداد (هم افزایش فروش پین شارژ و هم اجاره پوزها ) در گزارش عملکرد ۶ ماهه نمایان خواهد شد.
وی در مورد سایر برنامه‌های شرکت به پرداخت ملت اظهار داشت: قبلا همکاری شرکت صرفا معطوف به همکاری با بانک ملت بود؛ ولی محور جدیدی به عملیات شرکت اضافه شده و این محور، همکاری با سایر بانک های کشور است. 

مدیر بازارگردانی سهام شرکت به پرداخت ملت اضافه کرد: همکاری با بانک های جدید هم شامل اجاره دستگاه های پوز و هم شامل ارائه خدمات نرم افزاری متناسب با صنعت پرداخت است و پیش‌بینی می شود این همکاری سبب رشد درآمد شرکت شود. علاوه بر این، شرکت حجم قابل توجهی دستگاه پوز در انبار خود دارد و مترصد واردات محموله جدید دستگاه پوز نیز هست و به این ترتیب دغدغه ای بابت وقفه در فعالیت‌های شرکت تحت تاثیر برخی محدودیت ها وجود ندارد.

پیوستن اپلیکیشن ۷۸۰ به غول پرداختی کشور/ کار نشه عکس بزنم

وی تصریح کرد: اپلیکیشن موبایلی شرکت هم از سال گذشته، راه اندازی شده و پیش بینی می شود هم در حوزه اپلیکیشن موبایلی و هم در حوزه IPG (درگاه پرداخت الکترونیکی فروشگاه های اینترنتی) اتفاقات مثبتی رقم بخورد. از جمله آنکه با دو مجموعه بزرگ وارد مذاکره شده ایم و یکی از این موارد به توافق قطعی رسیده و اخیرا اپلیکیشن «780» به عنوان شریک تجاری به سامانه های «به پرداخت ملت» اضافه شده است. امیدواریم سهم قابل توجهی از بازار خرید و فروش های اینترنتی کسب کنیم.

این فعال حوزه پرداخت در پاسخ به بعضی انتقادات در مورد هزینه های تبلیغاتی عنوان کرد: هزینه های تبلیغاتی شرکت به پرداخت ملت نه تنها بیش از عرف نبوده، بلکه حتی از سایر رقبا کمتر بوده است؛ ضمن اینکه استفاده صحیح از ابزارهای تبلیغاتی، اثر مثبتی بر رشد درآمد شرکت داشته است.

وی در خاتمه تاکید کرد: همچون روند صعودي يكساله اخير بوقت ضرورت و متناسب با ارزش ذاتي سهم حمايت از سهم صورت ميگيرد و چشم انداز روشنی برای آینده «پرداخت» متصور هستم.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: