کد خبر : ۱۹۲۹۸۰
در سه ماهه منتهی به پایان سال۹۷ صورت گرفت؛
۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
شرکت ویتانا در سه ماهه منتهی به اسفند سال۹۷ سود ۳۱۱ریالی برای هر سهم محقق کرد.

به گزارش بورس نیوز، شرکت ویتانا در اطلاعات و صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۷ برای هرسهم ۳۱۱ریال سود ساخت که در مقایسه با مدت مشابه در سال مالی۱۳۹۶ با رشد ۱۵۵درصدی همراه شد.

این شرکت سود عملیاتی این دوره را با رشد ۶۲ درصدی به ۱۶۹میلیارد ریال، سود خالص را با رشد ۱۵۵درصدی به ۱۸۶میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره را با افت ۳۴درصدی به ۲۰۴ میلیارد ریال رسید.

«غویتا» در این دوره توانسته پنج هزار و ۱۳۰تن به ارزش ۶۸۸میلیارد و ۷۸۸میلیون ریال انواع محصولات خود را به فروش برساند که ۹۱۰تن آن را صادر و چهار هزار و ۲۵۶ تن را در بازار داخلی فروخته است.

براساس پیش‌بینی‌های این شرکت طی برآوردی که برای ۹ماهه منتهی به ۳۰ آذر ۱۳۹۸ داشته  در نظر دارد فروش خود را به سه هزار و ۵۵۳ میلیارد و ۳۷۶میلیون ریال برساند.

اهداف و برنامه‌های راهبردی این شرکت در خصوص تولید و فروش محصولات دارد به این شرح بوده که شرکت همچنان مدیریت بر هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری در جهت بهبود شرایط و تحقق و سودآوری در سال‌های آتی است، بنابراین در خصوص تمرکز ویژه بر تولید محصولات با برندهای جدید جهت ایجاد بستر مناسب برای کسب سهم بیشتر بازار و کاهش هزینه‌ها است.

از سوی دیگر براساس برآوردی که «غویتا» از تغییرات نرخ فروش محصولات و نرخ خرید مواد اولیه دارد اعلام شده که افزایش نرخ فروش محصولات در سال مالی جاری تابعی از افزایش قیمت مواد اولیه و کشش بازار و محصولات رقبا است که با توجه به روند پیش رو انتظار می‌رود ۲۰ تا ۲۵ درصد به نرخ محصولات اضافه شود.

همچنین پیش‌بینی شرکت در خصوص افزایش قیمت مواد اولیه با توجه به نوسان قیمت‌ها در سال جاری افزایشی پیش‌بینی می‌شود.

این شرکت یادآور شد که مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال از بانک صنعت و معدن و مبلغ ۸۰ میلیارد ریال از بانک ملت دریافت کرده که بابت تامین مالی بوده است.

علاوه بر این در برآوردی که «غویتا» از برنامه‌های تامین مالی و تغییرات هزینه‌های مالی دارد اعلام شده که در سال مالی جدید شرکت در حال پیگیری دریافت تسهیلات از بانک‌ها جهت پیشبرد اهداف خود بوده که این که قطعا در سال جاری اتفاق خواهد افتاد و که میزان هزینه مالی این وام‌ها رشد قابل توجهی نسبت به سال مالی قبل خواهد داشت.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "وپاسار" آغاز شد

بانک پاسارگاد برنامه پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسازان" در هفته آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت غلتک سازان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "ما" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه ما در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار می‌شود.

"فملی" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.