تعداد بازدید : ۱۱۶۹
کد خبر : ۱۹۲۹۸۰
در سه ماهه منتهی به پایان سال۹۷ صورت گرفت؛
۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
شرکت ویتانا در سه ماهه منتهی به اسفند سال۹۷ سود ۳۱۱ریالی برای هر سهم محقق کرد.

به گزارش بورس نیوز، شرکت ویتانا در اطلاعات و صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۷ برای هرسهم ۳۱۱ریال سود ساخت که در مقایسه با مدت مشابه در سال مالی۱۳۹۶ با رشد ۱۵۵درصدی همراه شد.

این شرکت سود عملیاتی این دوره را با رشد ۶۲ درصدی به ۱۶۹میلیارد ریال، سود خالص را با رشد ۱۵۵درصدی به ۱۸۶میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره را با افت ۳۴درصدی به ۲۰۴ میلیارد ریال رسید.

«غویتا» در این دوره توانسته پنج هزار و ۱۳۰تن به ارزش ۶۸۸میلیارد و ۷۸۸میلیون ریال انواع محصولات خود را به فروش برساند که ۹۱۰تن آن را صادر و چهار هزار و ۲۵۶ تن را در بازار داخلی فروخته است.

براساس پیش‌بینی‌های این شرکت طی برآوردی که برای ۹ماهه منتهی به ۳۰ آذر ۱۳۹۸ داشته  در نظر دارد فروش خود را به سه هزار و ۵۵۳ میلیارد و ۳۷۶میلیون ریال برساند.

اهداف و برنامه‌های راهبردی این شرکت در خصوص تولید و فروش محصولات دارد به این شرح بوده که شرکت همچنان مدیریت بر هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری در جهت بهبود شرایط و تحقق و سودآوری در سال‌های آتی است، بنابراین در خصوص تمرکز ویژه بر تولید محصولات با برندهای جدید جهت ایجاد بستر مناسب برای کسب سهم بیشتر بازار و کاهش هزینه‌ها است.

از سوی دیگر براساس برآوردی که «غویتا» از تغییرات نرخ فروش محصولات و نرخ خرید مواد اولیه دارد اعلام شده که افزایش نرخ فروش محصولات در سال مالی جاری تابعی از افزایش قیمت مواد اولیه و کشش بازار و محصولات رقبا است که با توجه به روند پیش رو انتظار می‌رود ۲۰ تا ۲۵ درصد به نرخ محصولات اضافه شود.

همچنین پیش‌بینی شرکت در خصوص افزایش قیمت مواد اولیه با توجه به نوسان قیمت‌ها در سال جاری افزایشی پیش‌بینی می‌شود.

این شرکت یادآور شد که مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال از بانک صنعت و معدن و مبلغ ۸۰ میلیارد ریال از بانک ملت دریافت کرده که بابت تامین مالی بوده است.

علاوه بر این در برآوردی که «غویتا» از برنامه‌های تامین مالی و تغییرات هزینه‌های مالی دارد اعلام شده که در سال مالی جدید شرکت در حال پیگیری دریافت تسهیلات از بانک‌ها جهت پیشبرد اهداف خود بوده که این که قطعا در سال جاری اتفاق خواهد افتاد و که میزان هزینه مالی این وام‌ها رشد قابل توجهی نسبت به سال مالی قبل خواهد داشت.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: