تعداد بازدید : ۸۵۱
کد خبر : ۱۹۲۹۸۱
مدیرعامل پارس‌دارو خبر داد:
۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
محصولات جدید به عنوان یکی دیگر از اهداف استراتژیک شرکت تعیین شده است که برای امسال ۱۰ محصول جدید در برنامه کاری قرار دارد که در سه ماهه اول امسال ۳ محصول جدید پروانه دریافت کرده و به بازار عرضه شده است.


به گزارش بورس نیوز ، شرکت داروسازی پارس دارو (سهامی عام) یکی از شرکت‌های تابعه شستا در هلدینگ دارویی است. این شرکت سال ۱۳۳۹ توسط شركت باير آ.گ (BAYER A.G) آلمان، به عنوان نخستين شعبه يك شركت چند مليتي داروئی در ايران تأسيس و در سال ۱۳۴۱ به بهره برداري رسيد. این شرکت در زمینه تولید و عرضه فرآورده‌های دارویی، آرایشی و بهداشتی و مکمل‌ها در اشکال متنوع، به عنوان حلقه‌ای از زنجیره تأمین سلامت انسان فعالیت می‌کند.

 عاصم عبدالله‌پور مدیر عامل شرکت پارس دارو پیشتر، مدیرعامل شرکت شیمی دارویی دارو پخش (هلدینگ دارویی تامین) بود.
‎  
عبدالله‌پور با اشاره به تحریم‌های اعمال شده در سال ۹۷ و عدم امکان مبادلات بانکی در نیمه دوم سال ۹۷، گفت: 
شرکت پارس دارو با مشکل تامین مواد روبرو شده بود، به‌طوری‌که امکان ادامه تولید نهایتا تا پایان آذر ماه سال ۹۷ برای این شرکت بیشتر وجود نداشت.

مدیر عامل شرکت پارس دارو، اضافه کرد: با برنامه‌ریزی‌های دقیقی که در خصوص تامین مواد از منابع معتبر و با قیمت‌های رقابتی صورت گرفت نه تنها شرکت مازاد بر بودجه مصوب تیپیکو‌ را (۱۸ درصد) پوشش داد بلکه سود خالص شرکت نیز  (۲۷ درصد)  درصد افزایش داشت.

وی افزود: سیاست‌های مهمی که در دوران مدیریت پیشین و فعلی هلدینگ تیپیکو اتخاذ شده و ادامه آن سیاست‌ها نقش مهمی در تامین منابع مالی شرکت‌های گروه داشت.

عبدالله‌پور با بیان اینکه در سه ماهه چهارم سال ۹۷،  شرکت پارس دارو به منظور تامین داروهای مورد نیاز کشور، مواد اولیه و ملزومات بسته‌بندی مورد نیاز را برای سال ۹۸ تامین کرده است، گفت: 
در فضای رقابتی امروز بقا شرکت‌ها مستلزم ارتقا GMP، توسعه محصولات جدید و افزایش بهروری سازمان، مارکتینگ و بازاریابی محصولات است برای این منظور، اصلاح و ارتقا GMP بخش‌های تولیدی از همان ابتدا به‌عنوان یکی از اهداف مهم شرکت، تعیین و دنبال شد و برنامه شرکت، دریافت گواهی GMP از سازمان غذا و دارو برای بخش‌های تولیدی قرص و کپسول، سوسپانسیون، نیمه جامدات و محلول‌ها برای سال۹۸ در برنامه کاری قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت پارس دارو، با توجه به قدیمی بودن سبد محصولی این شرکت، گفت: 
محصولات جدید به عنوان یکی دیگر از اهداف استراتژیک شرکت تعیین شده است که برای امسال ۱۰ محصول جدید در برنامه کاری قرار دارد که در سه ماهه اول امسال ۳ محصول جدید پروانه دریافت کرده و به بازار عرضه شده است.

وی تصریح کرد: به منظور افزایش انگیزه پرسنل و استفاده از نیروهای متخصص جوان، موضوع جانشین‌پروری و ارتقا از درون اجرا و دنبال می‌شود.

عبدالله‌پور با اشاره به فرصت‌های ایجاد شده در منطقه به منظور صادرات و برند مثبت محصولات پارس‌دارو ، گفت: 
در سال جدید قراردادهای صادراتی خوبی با کشورهای افغانستان، عراق، ازبکستان و ویتنام منعقد شده و در حال حاضر محموله‌های دارویی به کشورهای مربوطه صادر می‌شود. 

مدیرعامل شرکت پارس دارو افزود: 
این شرکت با توجه به قدمت و اعتبار ویژه در زمینه استفرار استانداردها و ایزوهای بین‌المللی نیز پیشرو بود و امسال نیز به جز تمدید ایزوهای ۱۸۰۰۰، ۱۴۰۰۱ و ۹۰۰۰، سه ایزو جدید نیز در سه ماهه اول دریافت کرده است.
 
وی در پایان تصریح کرد: با توجه به سیاست‌های هلدینگ دارویی تامین، این شرکت برنامه افزایش فروش و سود را دنبال می‌کند و در سه ماهه نخست امسال حداقل ۴۲ درصد از بودجه کل سال را پوشش داده است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: