تعداد بازدید : ۳۴۲۰
کد خبر : ۱۹۲۹۸۸
کارشناسان بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کردند:
۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳
سهم شرکت‌هایی که سال های زیادی از آخرین تجدید ارزیابی آنها می‌گذرد و در حال حاضر دارایی‌های ارزشمندی در تملک دارند پتانسیل رشد خواهد داشت.
ورود نقدینگی جدید به بازار در صورت آغاز تجدید ارزیابی‌ها/ بررسی صنایع مختلف از ورود نقدینگی

به گزارش بورس نیوز، سازمان امور مالیاتی بخش نامه معافیت مالیاتی تجدید ارزیابی دارایی ها را طبق قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی ابلاغ کرد. 
بر اساس این بخش نامه تمام شرکت هایی که طی 5 سال اخیر از محل تجدید ارزیابی افزایش سرمایه نداده اند، تا 5 سال آینده می توانند از این قانون استفاده کنند .

ورود نقدینگی جدید به بازار در صورت آغاز تجدید ارزیابی‌ها/ بررسی صنایع مختلف از ورود نقدینگی

ورشکستگان و راه فرار

محمدصادق فدایی معاون سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند در این رابطه به بورس نیوز گفت: از منظر تئوریک و حسابداری، قاعدتا صنایعی که ضریب کفایت سرمایه برای تداوم یا بهبود عملیات آنها ضروری است (مثل بانک‌ها و بیمه‌ها) باید بیشترین انتفاع را از ابلاغیه اخیر ببرند. 

وی افزود: ولی از منظر روانشناسی بازار احتمالا صنایع نامبرده بعلاوه صنایع زیانده و به لحاظ مالی در معرض ورشکستگی، (نظیر خودروسازان) از این ناحیه رشد خواهند داشت. طبعا هر چه وضعیت شرکت از نظر زیان انباشته و شمولیت ماده ۱۴۴ قانون تجارت خراب تر باشد، بازار از بابت این ابلاغیه رشد بیشتری به آن خواهد داد که این هم خود از جذابیت های بازار سرمایه در کشور ما است.

شرکت‌های با دارایی‌های تملکی و منفعت بزرگ

احسان پیران کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز در خصوص تاثیر این مصوبه بر بازار سرمایه بیان کرد: 
با توجه با تجديد ارزيابي ها و اينكه بيشترين تاثير ناشي از بي ارزش شدن ريال خواهد بود، شركت هايي كه داراي املاك، ماشين آلات، ساختمان و از اين قبيل دارايي هاي بيشتري هستند، بيشترين تاثير را خواهند پذیرفت. 

وی افزود: برای مثال احتمالا شرکت های پتروشیمی و پالایشی، ساختماني و خودرويي بیش از سایر گروه ها تحت تاثیر این مصوبه قرار خواهند گرفت و مي توانند افزایش سرمایه های جذابی را از محل مازاد تجدید ارزيابي دارایی ها انجام دهند.

جهشی برای پتروپالایشی‌ها

سعید درخشانی کارشناس بازار سرمایه در همین راستا به بورس نیوز گفت: فراهم شدن امکان افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها، فرصت مناسبی برای رشد بازار سرمایه خواهد بود. با این اتفاق احتمالا شاهد ورود نقدینگی جدید به بازار سرمایه هم خواهیم بود.

وی افزود: سهم شرکت هایی که سال های زیادی از آخرین تجدید ارزیابی آنها می گذرد و در حال حاضر دارایی های ارزشمندی در تملک دارند پتانسیل رشد خواهد داشت. از جمله سهم های گروه پالایشی و پتروشیمی که در صورت تجدید ارزیابی دارایی ها پتانسیل رشد قیمت خواهند داشت.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: