تعداد بازدید : ۹۵۵
کد خبر : ۱۹۳۰۰۲
مدیر اتکایی شرکت بیمه تجارت نو در گفت‌وگو با بورس‌نیوز؛
۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
با استفاده از پوشش اتکایی می‌توان خسارت‌ها را بر مبنای خیلی راحت‌تری پرداخت کرد و شرکت‌ها نگران صورت‌های مالی و تحت تاثیر قرار گرفتن سود خود نباشند.
علی سلطانی مدیر اتکایی شرکت بیمه تجارت نو در گفت‌وگو با بورس‌نیوز، درخصوص پوشش ریسک‌های بزرگ در اقتصاد اظهارکرد: در حوزه بیمه‌های اتکایی، پوشش ریسک‌های بزرگ در اقتصاد حائز اهمیت بوده، چراکه می‌تواند ریسک در مبنای بزرگ و حجیم را به نفع مردم پوشش دهد؛ برای مثال در حادثه سیل، این شرکت، تمامی هموطنانی که تحت پوشش کمیته امداد قرار داشتند نیز زیر چتر پوشش قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: برای بیمه‌شونده این نکته اولویت داره هنگامی که زیر چتر بیمه قرار می‌گیرد، بتواند در مواقع ضروری سرمایه خود را از بیمه‌گذار بازپس بگیرد؛ زمانی که حادثه‌ای در ابعاد بزرگ مثل حادثه سیل که 23 استان کشور را تحت تاثیر قرار داد، مسلما صورت‌های مالی شرکت‌های بیمه تحت تاثیر پرداخت خسارت فراوان به سیل‌زدگان قرار می‌گیرد.

سلطانی تاکید کرد: با استفاده از پوشش اتکایی می‌توان خسارت‌ها را بر مبنای خیلی راحت‌تری پرداخت کرد و شرکت‌ها نگران صورت‌های مالی و تحت تاثیر قرار گرفتن سود خود نباشند.

مدیر اتکایی شرکت بیمه تجارت نو با اشاره به تحریم‌ها و مشکلات بیمه‌ای اظهارکرد: این موضوع خیلی مهمی است که حتی با وجود تحریم‌ها با حمایتی که دولت در تاسیس صندوق به نوعی صندوق اتکایی تحریم در صنعت بیمه معروف است با پشتیبانی از شرکت‌های خصوصی این توان را به آنها داده که راحت تر بتوانند خسارت‌ها را پرداخت و از هموطنان حمایت کنند. 

وی اضافه کرد: این همان نقش مسئولیت اجتماعی است که از یک شرکت بیمه انتظار می‌رود که در وقایع بزرگ و فاجعه‌آمیز مثل سیل، از خود این نقش را ایفا کند؛ البته نباید فراموش کرد که جای کار زیادتر و خدمات‌رسانی بهتر نیز وجود دارد اما صنعت بیمه به عنوان یکی از اجزای زنجیره ارزش اقتصاد کشور که کمک می‌کند بیمه‌گذاران و مردم و سایر اجزای دولت به عنوان مثال شرکت ملی نفتکش که می‌خواهد نفت را صادر کند و حتی صادرکننده‌ها و واردکننده‌ها یک پوشش بیمه‌ای داشته باشند و حتی با بزرگ بودن این ریسک‌ها و این بیمه‌نامه‌ها با داشتن پوشش اتکایی خیالشان از این موضوع راحت باشد. 

سلطانی افزود: به نظر من تا الان با تجربه ای که از دوره قبل تحریم داشتیم صنعت بیمه توانسته در این موضوع مسائل تحریم را حل کند و از پس آن بر بیاید. امیدوارم در ادامه تا وقتی که شرایط به وضع عادی برگردد این موضوع مدیریت شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
رستگاری بدون هیجان‌زدگان!
بورس تهران توانسته طی معاملات ابتدایی امروز خود، به مرز ۴۰۰ هزار واحدی نزدیک شود.