تعداد بازدید : ۹۶۷
کد خبر : ۱۹۳۰۳۰
مدیرعامل شرکت بیمه دانا در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها، توانگری مالی و ظرفیت پذیرش ریسک در شرکت های بیمه را افزایش خواهد داد و به هر حال در کاهش ریسک، بی اثر نخواهد بود.
تجدید ارزیابی دارایی ها، فرصتی برای افزایش سرمایه صنعت بیمه

به گزارش بورس نیوز، روز گذشته سازمان امور مالیاتی بخشنامه معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها را ابلاغ کرد. به موجب این بخشنامه، تمام شرکت هایی که در ۵ سال اخیر اقدام به انجام این کار نکرده‌اند، می توانند از این فرصت بهره ببرند.
صنعت بیمه از صنایعی است که در صورت افزایش سرمایه از این محل، حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

ابراهیم کاردگر مدیرعامل شرکت بیمه دانا در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: اگر چه افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها، نقدینگی وارد شرکت ها نخواهد کرد؛ ولی در صورت فراهم شدن امکان انجام این افزایش سرمایه برای تمامی شرکت ها، صنعت بیمه می تواند از این فرصت بهره برده و سرمایه خود را افزایش دهد.

وی افزود: افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها، توانگری مالی و ظرفیت پذیرش ریسک در شرکت های بیمه را افزایش خواهد داد و به هر حال در کاهش ریسک، بی اثر نخواهد بود.

کاردگر در پاسخ به این سوال که «آیا دانا هم از این فرصت جهت افزایش سرمایه استفاده خواهد کرد یا نه؟» گفت: هنوز به این موضوع فکر نکرده ایم.

در مورد افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی اینجا بیشتر بخوانید
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: