کد خبر : ۱۹۳۰۹۳
فعال بازار زیره گفت:
۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷
فعال زیره استان گلستان گفت: ورود این محصول به بورس کالا سبب خواهد شد تا کشاورزان تولیدشان را بدون هیچ واسطه ای در بازار داخل به فروش برسانند و سپس با تجربه بتواند در بازار خارجی نیز فعالیت کنند.

به گزارش بورس نیوز، فریدون سالارخانی در خصوص مزایای راه‌اندازی گواهی سپرده زیره سبز در بورس کالا اظهار کرد: با توجه به کشت بالای زیره و زعفران در استان گلستان و نیز وجود واسطه‌ها بهترین اهرم برای کشاورزان این است که بتوانند بدون واسطه محصول خود را با قیمت واقعی بفروشند که این امکان فقط از طریق بورس کالا مهیا خواهد شد.

وی افزود: ورود این محصول به بورس کالا سبب خواهد شد تا کشاورزان تولیدشان را بدون هیچ واسطه ای در بازار داخل به فروش برسانند و سپس با تجربه بتواند در بازار خارجی نیز فعالیت کنند.

این فعال زیره ادامه داد: مبادلات سنتی محصولات کشاورزی همیشه برای کشاورز و تولیدکننده هزینه‌های زیادی در پی دارد که در صورت آشنایی کشاورزان با مزایای بورس، کالاها پس از برداشت راهی تابلوی بورس شده و بسیاری از هزینه‌ها در روند تولید و فروش نیز کم خواهد شد.

وی تاکید کرد: وقتی زیره در بورس کالا عرضه شود علاوه بر اینکه واسطه حذف می‌شود، بلکه در شفافیت قیمت این محصول و کشف قیمت عادلانه آن نیز بسیار تاثیرگذار است زیرا از این طریق تولیدکننده و مصرف‌کننده روبه‌روی هم قرار می گیرند که در این صورت معامله برد- برد انجام خواهد گرفت به طوری که هر دوطرف از این معامله منتفع می شوند.

سالارخانی گفت: راه‌اندازی گواهی سپرده زیره سبز هم برای کشاورزان بسیار سودمند بوده و و هم بعد از راه‌اندازی گواهی سپرده، امکان راه‌اندازی معاملات آتی و آپشن این محصول وجود دارد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" کهمدا " در مجمع ۴۰۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت شیشه همدان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ برگزار شد.

" ومهان " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع " شفن " با موضوع افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فن آوران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار خواهد شد.

" برکت " در مجمع به سرمایه ۲۷ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه دارویی برکت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: