تعداد بازدید : ۴۲۲
کد خبر : ۱۹۳۰۹۳
فعال بازار زیره گفت:
۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷
فعال زیره استان گلستان گفت: ورود این محصول به بورس کالا سبب خواهد شد تا کشاورزان تولیدشان را بدون هیچ واسطه ای در بازار داخل به فروش برسانند و سپس با تجربه بتواند در بازار خارجی نیز فعالیت کنند.

به گزارش بورس نیوز، فریدون سالارخانی در خصوص مزایای راه‌اندازی گواهی سپرده زیره سبز در بورس کالا اظهار کرد: با توجه به کشت بالای زیره و زعفران در استان گلستان و نیز وجود واسطه‌ها بهترین اهرم برای کشاورزان این است که بتوانند بدون واسطه محصول خود را با قیمت واقعی بفروشند که این امکان فقط از طریق بورس کالا مهیا خواهد شد.

وی افزود: ورود این محصول به بورس کالا سبب خواهد شد تا کشاورزان تولیدشان را بدون هیچ واسطه ای در بازار داخل به فروش برسانند و سپس با تجربه بتواند در بازار خارجی نیز فعالیت کنند.

این فعال زیره ادامه داد: مبادلات سنتی محصولات کشاورزی همیشه برای کشاورز و تولیدکننده هزینه‌های زیادی در پی دارد که در صورت آشنایی کشاورزان با مزایای بورس، کالاها پس از برداشت راهی تابلوی بورس شده و بسیاری از هزینه‌ها در روند تولید و فروش نیز کم خواهد شد.

وی تاکید کرد: وقتی زیره در بورس کالا عرضه شود علاوه بر اینکه واسطه حذف می‌شود، بلکه در شفافیت قیمت این محصول و کشف قیمت عادلانه آن نیز بسیار تاثیرگذار است زیرا از این طریق تولیدکننده و مصرف‌کننده روبه‌روی هم قرار می گیرند که در این صورت معامله برد- برد انجام خواهد گرفت به طوری که هر دوطرف از این معامله منتفع می شوند.

سالارخانی گفت: راه‌اندازی گواهی سپرده زیره سبز هم برای کشاورزان بسیار سودمند بوده و و هم بعد از راه‌اندازی گواهی سپرده، امکان راه‌اندازی معاملات آتی و آپشن این محصول وجود دارد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: