تعداد بازدید : ۶۶۲
کد خبر : ۱۹۳۱۶۱
بررسی قرمزپوش شدن پترویی‌ها در بازار؛
۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
روند کنونی فعالیت پتروپالایشی‌ها نسبت به گذشته با تغییرات چندانی مواجه نشده و چرخه تولیدات واحدهای کماکان مانند روال گذشته است.
به گزارش بورس‌نیوز، طی معاملات امروز بازارسرمایه گروه محصولات شیمیایی از لحاظ حجم و ارزش بازار قرمز پوش شد.

بر همین اساس تا این لحظه حجم معاملات بالغ بر ۲.۵۷۴ هزار میلیارد ریال بوده و ارزش معاملات نیز به ۵۲۴ هزار میلیارد رسیده است.

در صدر لیست این گروه، «جم‌پیلن» با ارزش معاملاتی ۱۸۰ میلیارد ریال «فارس» با ۱۶.۷۹۶ میلیون ریال قرار دارند اما قرمزپوش شدن این گروه را با دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی درمیان گذاشته شده که به شرح زیر است.

احمد مهدوی ابهری دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی در گفت‌وگو با خبرنگار بورس‌نیوز درخصوص اتفاقات جدید این گروه در بازارهای جهانی اظهارکرد: روند کنونی فعالیت پتروپالایشی‌ها نسبت به گذشته با تغییرات چندانی مواجه نبوده و مشکلات صادراتی و تولیدی به حاشیه امن این صنعت ورود نکرده است.

وی ادامه داد: بازارسرمایه گاها دستخوش جوسازی‌های رسانه‌ای و مسائل سیاسی شده و به‌همین لحاظ شاید سهام شرکت‌های حاضر در این گروه، با ریزش مواجه شود.

مهدوی ابهری تاکید کرد: پتروشیمی‌ها با وجود حاشیه‌های تحریمی امروز باید از نسبت به گذشته هوشیارتر عمل کنند تا وارد بُعد حاشیه‌سازی تحریم‌ها نشوند زیرا باردیگر باید تاکید کرد که صادرات و تولید کماکان در مدار سابق به حیات خود ادامه می‌دهد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: