کد خبر : ۱۹۳۱۶۴
در هفته گذشته اتفاق افتاد؛
۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
در هفته‌ای که گذشت شاهد رشد ۶درصدی حجم معامله پلیمرها در بورس کالا بودیم که این حجم به حدود ۴۸هزار تن رسید و بالاترین رقم معاملاتی در ۴هفته اخیر است.

به گزارش بورس نیوز، در هفته‌ای که گذشت شاهد رشد 6 درصدی حجم معامله پلیمرها در بورس کالا بودیم که این حجم به حدود 48 هزار تن رسید و بالاترین رقم معاملاتی در 4 هفته اخیر است.

این موضوع به این معنی است که بازار پلیمرها به سمت بهبودی بنیادین متمایل شده و البته نیاز به رشد بیشتر حجم معاملات نیز حس می‌شود. حالا بازار پلیمرهای بورس کالا با همین رشد حجم معاملات نیز رونق مورد انتظار را ندارد و برای خروج از این رکود، بهبود حجم معاملات نیاز است.

بر اساس این گزارش، در هفته گذشته حدود به 83 درصد از عرضه‌های پلیمرها مورد معامله قرار گرفت که رقم چندان جذابی به نظر نمی‌آید. این در حالی بود که حجم عرضه‌ها در بورس کالا 5 درصد و حجم تقاضا نزدیک به 13 درصد رشد داشته است. این شرایط کلی به معنی گام‌های آرام بازار پلیمرها برای خروج از رکود بوده ولی هنوز این بازار به حمایت‌های بیشتری نیاز دارد. البته در روزهای گذشته ما جرقه‌هایی از رشد قیمت‌ها در بازار داخلی را دیدیم که می‌تواند محرکی برای رشد تقاضا در بورس کالا باشد و البته این احتمال وجود دارد که هفته جاری هم شاهد بهبود نسبی تقاضا در بورس و بازار باشیم اگرچه جریان کلی در بازار به سمت تقویت حجم معاملات گام برداشته است.

در این میان، بازار محصولات شیمیایی هفته گذشته در بورس کالا با رشد حجم معاملات مواجه شد و می‌توان گفت که جریان غالب در این حوزه بهتر از بازار پلیمرهاست. در هفته گذشته شاهد بودیم که حجم عرضه این گروه کالایی در بورس با افت 12 درصدی روبه‌رو شد و به کمترین رقم در 3 هفته اخیر رسید. این جریان کلی اگرچه تهدیدی برای حجم معاملات تلقی می‌شود اما دیدیم که حجم تقاضا با رشد 26 درصدی مواجه و به بیش از 31 هزار تن رسید که بالاترین رقم در 5 هفته اخیر است.

این وضعیت عمومی در نهایت به رشد 21 درصدی حجم معامله پلیمرها انجامید و شاهد بودیم که بیش از 25 هزار و 700 تن از انواع محصولات شیمیایی در بورس کالا مورد داد و ستد قرار گرفت. این رقم نیز بالاترین میزان معاملات در 5 هفته اخیر بود و اگر این روند صعودی حجم معاملات ادامه پیدا کند می‌توان به روزهای خوبی برای این بازار امیدوار بود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" کگاز " در آبان ماه سود نمی دهد

گروه صنایع شیشه و گاز از تغییر زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع " بمیلا " در آبان ماه در هفته آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد برگزار می‌شود.
گردهمایی

گردهمایی " ختراک " با محور افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ریخته گری تراکتور سازی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۵برگزار می شود.
سوددهی

سوددهی " ثنام " از ماه آینده آغاز می شود

شرکت نام آوران مهندسی از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: