کد خبر : ۱۹۳۲۱۹
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز عنوان کرد:
۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
به صورت کلی با بررسی مسائل جاری می توان نتیجه گرفت که اجرا نشدن این طرح به بازار سرمایه آسیب خواهد رساند زیرا اگر قرار باشد شرکت ها از معافیت های مالیاتی در سود انباشته خود استفاده نکنند ، میزان تقسیم سود بالا می رود . در ظاهر سهام دار با این امر خوشحال می‌شود ولی بازار از این موضوع منفعتی نمی‌برد. .
حمیدرضا دانش کاظمی مدیرعامل کارگزاری آتیه در گفت‌و‌گو با خبرنگار بورس نیوز به ارزیابی فصل مجامع پرداخت و گفت : فصل مجامع به سهامداران خیلی وابسته بوده و در همین ارتباط باید به چند موضوع اشاره کرد که سیاست‌گذاری‌های دولتی نقش مهمی در آن ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: در سال گذشته به سران سه قوه مصوب شد که اگر شرکت‌ها از سود انباشته افزایش‌سرمایه دهند، قادر به استفاده از معافیت‌های مالیاتی خواهند بود و طبق تحقیقات صورت گرفته و گزارش‌های منتشر شده از سوی سازمان بورس، با اجرای این طرح پول از  صنایع خارج نشد و عدد بسیار قابل توجهی سود در مجامع تقسیم نشد و رشد بازارهای موازی ارز و مسکن و ... را رقم زد.

این کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: در سال۹۷، فرآیند افزایش سرمایه به ۶۰هزار میلیارد تومان رسید در حالی که در سال۹۶، یک سوم این مبلغ وجود داشت. این امر نشان دهنده آن است که اگر نظام اقتصادی با دقت و درایت فرآیند مدیریت را انجام دهد عکس العمل بازار نیز مثبت خواهد بود.

مدیرعامل آتیه در خصوص اجرای این طرح در سال۹۸ اظهار کرد: متاسفانه طرح در سال جدید با مخالفت‌های شورای نگهبان روبه‌رو و تاکنون عملیاتی نشده است؛ به صورت کلی با بررسی مسائل جاری می‌توان نتیجه گرفت که اجرا نشدن این طرح به بازار سرمایه آسیب خواهد رساند زیرا اگر قرار باشد شرکت‌ها از معافیت‌های مالیاتی در سود انباشته خود استفاده نکنند، میزان تقسیم سود بالا می‌رود؛ در ظاهر سهام‌دار با این امر خوشحال می‌شود ولی بازار از این موضوع منفعتی نمی برد

دانش کاظمی در پایان تاکید کرد: بنابراین در نگاه مدیریتی نیاز به استفاده صحیح از این سیاست ها است که پول در جای درست حرکت شود.دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "تمحرکه" دور هم جمع می شوند

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت ماشین سازی نیرو محرکه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ برگزار می‌شود.
پرداخت سود

پرداخت سود "چفیبر" از نخستین ماه زمستان

شرکت تولید فیبر ایران از زمان پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "کفرا" به گوش می رسد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت فرآورده‌های نسوز ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ برگزار می‌شود.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسا" با محور افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فسا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.