تعداد بازدید : ۷۳۲
کد خبر : ۱۹۳۲۱۹
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز عنوان کرد:
۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
به صورت کلی با بررسی مسائل جاری می توان نتیجه گرفت که اجرا نشدن این طرح به بازار سرمایه آسیب خواهد رساند زیرا اگر قرار باشد شرکت ها از معافیت های مالیاتی در سود انباشته خود استفاده نکنند ، میزان تقسیم سود بالا می رود . در ظاهر سهام دار با این امر خوشحال می‌شود ولی بازار از این موضوع منفعتی نمی‌برد. .
حمیدرضا دانش کاظمی مدیرعامل کارگزاری آتیه در گفت‌و‌گو با خبرنگار بورس نیوز به ارزیابی فصل مجامع پرداخت و گفت : فصل مجامع به سهامداران خیلی وابسته بوده و در همین ارتباط باید به چند موضوع اشاره کرد که سیاست‌گذاری‌های دولتی نقش مهمی در آن ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: در سال گذشته به سران سه قوه مصوب شد که اگر شرکت‌ها از سود انباشته افزایش‌سرمایه دهند، قادر به استفاده از معافیت‌های مالیاتی خواهند بود و طبق تحقیقات صورت گرفته و گزارش‌های منتشر شده از سوی سازمان بورس، با اجرای این طرح پول از  صنایع خارج نشد و عدد بسیار قابل توجهی سود در مجامع تقسیم نشد و رشد بازارهای موازی ارز و مسکن و ... را رقم زد.

این کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: در سال۹۷، فرآیند افزایش سرمایه به ۶۰هزار میلیارد تومان رسید در حالی که در سال۹۶، یک سوم این مبلغ وجود داشت. این امر نشان دهنده آن است که اگر نظام اقتصادی با دقت و درایت فرآیند مدیریت را انجام دهد عکس العمل بازار نیز مثبت خواهد بود.

مدیرعامل آتیه در خصوص اجرای این طرح در سال۹۸ اظهار کرد: متاسفانه طرح در سال جدید با مخالفت‌های شورای نگهبان روبه‌رو و تاکنون عملیاتی نشده است؛ به صورت کلی با بررسی مسائل جاری می‌توان نتیجه گرفت که اجرا نشدن این طرح به بازار سرمایه آسیب خواهد رساند زیرا اگر قرار باشد شرکت‌ها از معافیت‌های مالیاتی در سود انباشته خود استفاده نکنند، میزان تقسیم سود بالا می‌رود؛ در ظاهر سهام‌دار با این امر خوشحال می‌شود ولی بازار از این موضوع منفعتی نمی برد

دانش کاظمی در پایان تاکید کرد: بنابراین در نگاه مدیریتی نیاز به استفاده صحیح از این سیاست ها است که پول در جای درست حرکت شود.دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: