تعداد بازدید : ۱۲۸۳
کد خبر : ۱۹۳۲۲۲
دبیر انجمن قطعه‌سازان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
باید ۸۴۴میلیون یورو سریعا در اختیار قطعه‌سازان قرار گیرد تا تامین تدارک برای قطعه‌سازی سریعا شکل بگیرد تا سایه کمبود نقدینگی از جاده مخصوص برداشته شود.
تعلل بانک‌مرکزی دست قطعه‌سازان را در حنا گذاشت/ فشار بر تکمیل خودروها و لبخند سهامداران

محمدرضا نجفی‌منش دبیر انجمن قطعه‌سازان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز درخصوص وضعیت قطعه‌سازان اظهار کرد: یکی از دلایل اقبال سهامداران به گروه خودرویی‌ها، تکمیل پروژه‌های ناقص از سوی خودروسازان بود و این تغییرات از دید سرمایه‌گذاران و سهامداران کاملا مثبت است.

وی ادامه داد: با فشاری که بر خودروسازان نسبت به تکمیل خودروها گذاشته شده ضمن آنکه باید خودیی‌ها به سمت تولید داخل و تکمیل چرخه قطعه‌سازی حرکت کنند، اقدامی کاملا به نفع منافع خودرویی‌ها است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران همچنین در خصوص معوقات قطعه‌سازان نیز افزود: بانک‌مرکزی در پرداخت میزان بدهی خودرویی‌ها به قطعه‌سازان تعلل کرد و اگر در بهمن‌ماه سال گذشته این ارقام به صنعت قطعه‌سازی پرداخت می‌شد، شاید امروز شاهد رسوب خودروها نبودیم؛ باید ۸۴۴میلیون یورو سریعا در اختیار  قطعه‌سازان قرار گیرد تا تامین تدارک برای قطعه‌سازی سریعا شکل بگیرد تا سایه کمبود نقدینگی از جاده مخصوص برداشته شود.

نجفی‌منش تاکید کرد: با تزریق نقدینگی به قطعه‌سازان مشکل داخلی‌سازی و تحرک بنگاه‌های این حوزه نیز برطرف می‌شود.

دبیر انجمن قطعه‌سازان درخصوص چرایی عدم ورود قطعه‌سازان به داخلی‌سازی پس خروج قطعه‌سازان و خودرویی‌های داخلی، تصریح کرد: یکی از مسیرهای صحیحی که باید صنعت خودرو در آن گام برمی‌داشت اتکا به قطعه‌سازان داخلی پس از خروج خارجی‌ها بود اما هیچکس تصور خروج سرمایه‌گذاران خارجی را نداشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم باردیگر این صنعت و تصمیم‌سازان آن، دچار فراموشی تاریخی نشوند و اتکا به بومی‌سازی قطعات خودرو را به ورود سرمایه‌گذاران خارجی ترجیح ندهند.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
هرچی در رابطه با خودرو ست باید تعطیل شه که جز ضرر و نارضایتی تو این چندین سال چیزی نداشته جلو ضرر هر وقت گرفته شود بهتره
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: