کد خبر : ۱۹۳۲۲۳
«درخشان تهران» بالاخره از خواب بیدار شد؛
۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
مدت‌های مدیدی است که سهامداران و سرمایه گذاران «پدرخش» چشم انتظار افزایش سرمایه هستند تا بر اساس الزامات قانونی، مورد غضب سازمان بورس قرار نگیرند. حال که برنامه افزایش سرمایه قرار است اجرا شود اما؛ همچنان پرونده این شرکت باز است.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در گزارش قبلی اشاره شد که شرکت «تولیدی و صنعتی درخشان تهران» با سرمایه اندک ۵۱میلیارد ريالی، در بازار دوم بورس معاملات سهام خود را دنبال می‏کند؛ در حالی که بر اساس الزامات قانونی، می‌بایست هر چه سریعتر نسبت به افزایش سرمایه اقدام کند؛ در غیر این صورت به بازار پایه فرابورس سقوط می‏کند.

«پدرخش» همچنان در فضای ریسک‎آلود

بر پایه این گزارش، این شرکت امروز از در دستور کار قرار گرفتن افزایش‌سرمایه خود، خبر داد.

بر این اساس، قرار است به منظور اصلاح ساختار مالی، تأمین سرمایه در گردش و رعایت ضوابط سازمان بورس اوراق بهادار، سرمایه خود را تا سطح ۱۵۳میلیارد ريال افزایش دهد.

شایان ذکر است که بخش عمده این افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران انجام می‌شود و میزان اندکی از آورده نقدی خواهد بود.

اما نکته این است که با توجه به حضور «پدرخش» در بازار دوم بورس، حداقل سرمایه قانونی ۲۰۰میلیارد ریال است؛ بنابراین، این شرکت همچنان در خطر سقوط به بازار پایه قرار داد و باز هم نیاز به افزایش سرمایه به شدت احساس می‌شود.

«پدرخش» همچنان در فضای ریسک‎آلود

حال سوال این است که پس از این همه تعلل، چرا مدیریت شرکت پرونده افزایش سرمایه را به طور کامل نبست و فضای ریسک‎آلود سهم را همچنان حفظ کرده‎ است؟ چرا نسبت به تکمیل افزایش سرمایه از محل سود انباشته اقدام نکرد؛ در حالی که میزان مناسبی سود انباشته دارد!

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" کگاز " در آبان ماه سود نمی دهد

گروه صنایع شیشه و گاز از تغییر زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع " بمیلا " در آبان ماه در هفته آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد برگزار می‌شود.
گردهمایی

گردهمایی " ختراک " با محور افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ریخته گری تراکتور سازی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۵برگزار می شود.
سوددهی

سوددهی " ثنام " از ماه آینده آغاز می شود

شرکت نام آوران مهندسی از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: