تعداد بازدید : ۱۱۸۳
کد خبر : ۱۹۳۲۵۰
ساعت پنج‌ونیم عصر؛
۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به ذوب‌شدن ملت در کوره‌های امین دیار اصفهان تا از دست‌دادن کرسی که برای دیگر اصفهانی گران تمام خواهد شد.
آتش سرد کوره‌ها زیر دوقلوهای اصفهانی/ نامه‌های عاشقانه ملاصدرا

به گزارش بورس‌نیوز، تامین سرمایه‌ها باید امین شرکت‌های بزرگ باشند نه اینکه نان دلالی و زیر کولر لم دادن را حلال بدانند؛ یکی از همین تامین‌سرمایه‌ها از سر سی‌وسه‌پل داد میزند " بازگردان، بازارگردان یک نفر " اما این نرخ‌های نجومی از کوره‌های این فولادساز بیرون زده و جیب سهامدار را در خود ذوب کرده اما نکته خنده‌دار آنجست که کار تامین‌سرمایه قصه ما کار خود را به ملت واگذار کرده است.
از سخنگوی راه‌پله‌ها شنیده‌ایم که گفتند به‌جای نرخ نهایتا ۳درصد بازارگردانی، این تامین‌سرمایه نرخ ۷.۵درصدی را بعلاوه نرخ اوراق ۲۴درصدی را ماننده بریونی اصفهونی به نیش کشیده و نیشخندی به سهامدار زده است.
جالب آنجاست که بهانه‌های جالبی مانند آنکه قبلا هم این نرخ اوراق سبدگردانی شده نیز باید از این سمت زاینده‌رود به مدیران این فولادساز گفته شود که آن موقع، نرخ اسناد خزانه بالای ۲۶درصد و نرخ تسهیلات بانک نیز بالای ۲۰درصد بوده نه امروزی که نرخ بانک و اسناد چندان تشابهی به گذشته‌های خود ندارد.
بورس‌نیوز این موضوع را تا آخر پیگیری می‌کند که پول سهامدار کجا به نیش کشیده است!

غول دیگر فولادی از این سوی زاینده‌رود!
اگر ذره‌بین را از سوی تامین‌سرمایه‌ها به سرمایه‌گذاری‌ها ببریم، بازهم نقشه امروز ما اصفهان را نشان می‌دهد اما اینبار از سمت پُل خواجو.
یکی از سرمایه‌گذاری‌ها که چندان در مجمع خود برای سهامداران امید به همراه نداشت گویا در مجمع گلگهر توانسته یک صندلی پُر سروصدا را از دیگر فولادی اصفهانی بدست بیاورد که این صندلی برای این سرمایه‌گذار رای قاطع را به همراه خواهد داشت.
اصل مطلب اینجاست که این سرمایه‌گذار در کنار زاینده رود «خورشت‌ماست» را بار گذاشت؛ وقتی قیمت گندله و سنگ‌آهن بالا برود عملا هزینه گزافی به این فولادساز تحمیل شده و از دست دادن این کرسی برای این فولادی خیلی سخت تمام شد. حال چه میچسبد «خورشت‌ماست» آنهم با یک انگشت!

نامه بازی با طعم کاهو سکنجبین
جدیدا نامه‌ای از خیابان ملاصدرا به مقصد میرداماد ارسال شده که گفتند آمار فلان بانک را زیر و رو کنید چراکه سهامداران آن جزو قشر عوام نیستند و ما می‌خواهیم به نفع آنها عمل کنیم ؛ ابهام اولیه از فلان بانک آنجاست که این بانک دارای یک مالی «اموال» بوده که گویا این اموال سودای ورود به بورس را دارد اما علامت سوال آنجاست که ملاصدرانشین در فصل بهار با این اموال، کاهو سکنجبین خوردند اما حالا دایه مهربان‌تر از مادر شدند.


مهدی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۱
بابا سکته کردیم درست بگید چی شده
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: