تعداد بازدید : ۱۳۸۰
کد خبر : ۱۹۳۲۸۷
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
سهم شرکت های خودروساز در شرایط فعلی، گزینه های مناسبی برای سرمایه گذاری است. این گروه رشد زیادی نداشته و با احتمال ریزش چندانی مواجه نیست.
به گزارش بورس نیوز خبرها حاکی از فشار تقاضای دریافت کد معاملاتی در کارگزاری ها است. ظاهرا این روزها سر کارگزاری ها بسیار شلوغ شده و عده زیادی از مردم، راغب به سرمایه گذاری در بورس شده اند.

نادر جزایری مدیرعامل کارگزاری بهین پویا در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: با توجه به افزایش حجم معاملات و رشد شاخص بورس و... بسیاری از سرمایه گذاران خرد به سرمایه گذاری در بورس رغبت پیدا کرده اند. این اتفاق موجب ورود نقدینگی جدید به بازار نیز شده است. 

وی افزود: افزایش تقاضای کدهای معاملاتی جدید، عمدتا به دلیل خوشبینی به رشد بازار سرمایه و با هدف حفظ ارزش دارایی صورت گرفته است.

این کارشناس بازار سرمایه به سهامداران تازه وارد توصیه کرد: نه فقط سهامداران تازه وارد، بلکه حتی گاه فعالان با سابقه بازار سرمایه توجهی به تحلیل روند بازار سرمایه ندارند. به سرمایه گذاران توصیه می شود از سرمایه گذاری های کوتاه مدت (کمتر از ۴ ماه) و در سهم های پرنوسان بپرهیزند و به جای آن، اقدام به سرمایه گذاری در سهم های بزرگ و بنیادی بازار که روند آرام تری دارند، کنند. بهتر است قبل از آنکه به دنبال کسب سود و بازدهی باشند، سعی کنند ارزش سرمایه خود را حفظ کنند. زیان احتمالی تازه واردها، می تواند منجر به گریز سرمایه گذاران تازه نفس از بازار سرمایه باشد.

وی در معرفی مناسب ترین گزینه سرمایه گذاری بیان کرد: سهم شرکت های خودروساز در شرایط فعلی، گزینه های مناسبی برای سرمایه گذاری است. این گروه رشد زیادی نداشته و با احتمال ریزش چندانی مواجه نیست.

جزایری ضمن تاکید بر جای خالی آموزش سهامداران تازه وارد در بازار سرمایه گفت: معمولا کارگزاری ها جهت آموزش سهامداران مبتدی هزینه نمی کنند. ضمن اینکه دریافت مجوز و برگزاری دوره های آموزشی، دشواری های خاص خود را دارد. سازمان بورس و اوراق بهادار، متولی بازار سرمایه بوده و آموزش سهامداران و فرهنگ سازی در این زمینه به عهده این سازمان است. برای تحقق این مهم می توان سایتی طراحی کرد که بدون وابستگی به سهم یا گروهی خاص، آموزش مجازی سهامداران را به عهده بگیرد. با این اقدام، سرمایه گذاران تازه وارد جذب بازار شده و این کار به توسعه فرهنگ سرمایه گذاری و افزایش عمق بازار هم کمک خواهد شد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
هركسي بگه سهام خودرو بسيار بيسواده
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: