تعداد بازدید : ۷۶۶
کد خبر : ۱۹۳۳۳۸
در 9 مردادماه سال جاری عرضه خواهد شد؛
۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
مشاور رئیس سازمان خصوص‌سازی گفت: عرضه سهام دولتی پالایش نفت اصفهان و نفت تهران ۹ مرداد است.

به گزارش بورس نیوز، سید جعفر سبحانی در زمینه واگذاری سهام دولتی ۶ شرکت پالایشی اظهار کرد: در جلسه روز چهارم خرداد ۹۸هیات واگذاری، سهام باقیمانده دولت در ۱۸ شرکت برای واگذاری از طریق بورس و فرابورس تعیین شد که البته سهم هر کدام از شرکت‌ها متفاوت است.

وی افزود: از میان این شرکت‌ها ۶ شرکت مربوط به پالایشگاهی‌هاست که سهم دولت در هر کدام ٢٠ درصد بوده و با توجه به ارزش‌گذاری و تعیین قیمت پایه این شرکت‌ها زمان عرضه آن به بورس و فرابورس معین شد.

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: ارزش‌گذاری این ۱۸ شرکت، ۵۲ هزار میلیارد تومان بوده که قرار شد سهام دولتی هر یک از این شرکت‌ها به صورت نقدی بلوکی و یکجا واگذار شود.

سبحانی بیان کرد: سازمان خصوصی‌سازی مقدمات کار را فراهم کرده و قرار نیست سهام دولتی تمامی شرکت‌ها به صورت همزمان عرضه شود. زیرا ارزش هر یک از این شرکت‌ها بالا بوده و نیز ممکن است بازار برای عرضه یکجا کشش نداشته باشد بنابراین هریک از شرکت‌ها که تعیین وضعیت و آماده شوند با هماهنگی بورس در روز مشخصی عرضه خواهند شد.

وی درخصوص تعیین تکلیف یک شرکت غیرنفتی در این مرحله از واگذاری‌ها خاطرنشان کرد: آگهی مزایده ٧ شرکت منتشرشده است. هفته گذشته آگهی مزایده بیمه البرز با ۱۷.۳۴ درصد سهم دولتی اعلام و قرار شد سهام این شرکت بیمه ای به ارزش حدودا ۱۱۰ میلیارد تومان در ۲۲ مرداد از طریق بورس عرضه شود.

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی در زمینه واگذاری سهام دولتی شرکت‌های پالایشگاهی تاکید کرد:  ۶ شرکت پالایشگاهی آگهی واگذاری آن‌ها از سوی سازمان خصوصی‌سازی اعلام شده و سهم باقیمانده دولت در پالایشگاهی‌ها ۲۰ درصد است.

سبحانی در زمینه ارزش‌گذاری هر یک از این شرکت‌ها توضیح داد: قیمت پایه پالایش نفت شیراز حدود ۷۳۰ میلیارد تومان بوده که ۲۴ مرداد از طریق فرابورس عرضه خواهد شد.

وی ادامه داد: پالایش نفت لاوان نیز با قیمت پایه حدود ٦٦٠ میلیارد تومان در۲۵ مرداد از طریق فرابورس واگذار می شود. همچنین آگهی مزایده پالایشگاه‌های نفت اصفهان، بندرعباس ،تهران و تبریز نیز هفته قبل منتشر شده که پالایشگاه اصفهان ارزش سهم دولتی قابل واگذاری آن حدود ۴۸٠۰ میلیارد تومان است.

مشاور رئیس سازمان خصوص‌سازی افزود: پالایش نفت بندرعباس حدود ۴۷٠۰ میلیارد تومان و نفت تهران حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان و پالایشگاه نفت تبریز نیز حدود ۲۱۰۰ میلیارد تومان ارزش‌گذاری شده که به صورت نقدی، یکجا و بلوکی عرضه خواهد شد. تاریخ عرضه این شرکت‌ها نیز از طریق بورس پس از انجام مراحل قانونی اعلام می‌شود.

وی تاکید کرد: عرضه سهام دولتی پالایش نفت اصفهان و نفت تهران ۹ مرداد است. همچنین زمان عرضه بقیه شرکت‌ها از طریق بورس اعلام خواهد شد.

سبحانی بیان کرد: در مجموع از ۱۸ شرکت قابل واگذاری ۶ شرکت پالایشی و یک شرکت بیمه‌ای تعیین تکلیف و آماده واگذاری هستند و ۱۱ شرکت باقیمانده نیز پس از تعیین وضعیت مالی، شرایط عرضه آن از طریق بورس اعلام می‌شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
«سهام و خصوصی‌سازی»
رئیس جمهور در نشست خبری، از تمرکز دولت بر فروش سهام، خصوصی‌سازی و مالیات خبر داد و آغاز «انتشار اوراق دولتی» از مهرماه، «رشد سرعت فروش سهام» و «واگذاری سهام شرکت‌های دولتی» را نوید داد.