تعداد بازدید : ۸۲۵
کد خبر : ۱۹۳۳۶۳
۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۱
مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن در مشهد با حضور معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت و صنعتگران برتر سال برگزار شد.

به گزارش بورس نیوز، در این مراسم که با حضور سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی، سعید باستانی نماینده مجلس، مسوولان قضایی و جمعی از مسئولین و مدیران استان در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد، شرکت زعفران سحرخیز به عنوان واحد نمونه صنعتی و منتخب خراسان رضوی در سال ۹۸ انتخاب شد و پیمان سحرخیز عضو هیات مدیره گروه سحرخیز، لوح زرین این مراسم را دریافت کرد.

بر اساس این گزارش، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، در این مراسم که به همت خانه صنعت و معدن خراسان رضوی در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد، گفت: یکی از برنامه‌های اساسی ما در وزارت صمت تمرکز بر صادرات و تجارت با کشورهای همسایه است که در همین زمینه استان‌های مرزی مانند خراسان رضوی می‌توانند در توسعه صادرات به این کشورها به ویژه کشورهای آسیای مرکزی نقش‌آفرینی کنند.

واحد نمونه صنعتی خراسان رضوی در سال ۹۸ انتخاب شد

بنا بر این گزارش، راضیه علیرضایی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، سخنران دیگر این مراسم، گفت: سناریوی توسعه اقتصادی در وهله نخست مبتنی بر امید است. باید به خود امید دهیم و از هم انرژی و امید بگیریم. از مواردی که در قطع‌نامه‌های سالانه روز صنعت به اجرا درآمده، واگذاری انتخاب منتخبین نمونه استان به بخش خصوصی بود. امسال تجربه خوبی از واگذاری نقش‌ها به بخش‌های مختلف برای ما حاصل شد.
وی با بیان اینکه هم اکنون ستاد تسهیل استان واگذار شد و تشکل‌های استان حلال مشکلات بخش خصوصی هستند، افزود: پنج تشکل در این زمینه نقش‌آفرین است که خانه صنعت و معدن یکی از این موارد است.
در این مراسم همچنین دکتر فرهاد سحرخيز عضو هيأت مديره گروه شركت‌هاي زعفران سحرخيز، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، گفت:در ابتدا باید این را گفت که ما واقعا در یک جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم و‌ تحریم‌ها و مشکلاتی که برای تجارت ما به وجود آمده همان حملات دشمن است. اگر بخواهیم در این جنگ پیروز میدان باشیم باید تمام بخش‌های مربوط به حوزه اقتصاد با هم هماهنگی داشته باشند. اما متاسفانه شاهد عدم تحقق این اتفاق هستیم.
وی افزود: با توجه به شعار سال و قرار گرفتن در وضعیتی اضطراری نیاز است که برخی از بخشنامه‌های دارای مشکل تصحیح شوند و یا اینکه برای برخی از قوانین مفید ضمانت اجرایی در نظر گرفته شود. یکی از این موارد رویه‌های اجرایی در مورد مسیله پیمان سپاری ارزی است که برخی از آیین نامه‌های و روش‌های اجرایی این مسیله تولیدکنندگان را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.
سحرخیز به رونق و توسعه تولید در وضعیت کنونی اشاره کرد و افزود: درحال حاضر برای رونق و توسعه تولید نیاز به تقویت نقدینگی واحدها است که بانک‌ها نقش اساسی را در این حوزه ایفا می‌کنند و ما شاهد این هستیم که متاسفانه بانکها وظیفه خود را به درستی  انجام نمی‌دهند. نیاز است که بانک‌ها املاک مازاد و تملیکی خود را واگذار کرده و نقدینگی آنها را به عنوان تسهیلات در اختیار واحدهای تولیدی بگذارند. 


واحد نمونه صنعتی خراسان رضوی در سال ۹۸ انتخاب شد

عضو هیات مدیره گروه شرکت های زعفران سحرخیزتصریح کرد : باید  در تمام بخش‌ها بهبود وضعیت بخش خصوصی در اولویت قرار گیرد تا بتوانیم شاهد رونق تولید باشیم در غیر این صورت شعار امسال هم مانند سال‌های دیگر تنها روی کاغذ مورد توجه قرار می‌گیرد و جنبه عملیاتی ‌پیدا نخواهد کرد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: