تعداد بازدید : ۱۴۲۶
کد خبر : ۱۹۳۳۶۴
خبر شیرین برای این قندی؛
۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸
هیات مدیره شرکت قند ارومیه پیشنهاد افزایش سرمایه 156 درصدی سرمایه ثبت شده این شرکت را از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها را به مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام ارایه کرده است.

پیشنهاد افزایش سرمایه قند ارومیه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌هااولین افزایش سرمایه شرکت‌های غیرمشمول ماده 141 از محل مازاد تجدید ارزیابی‌ها

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، هیات مدیره شرکت قند ارومیه پیشنهاد افزایش سرمایه 156 درصدی سرمایه ثبت شده این شرکت را از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها را به مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام ارایه کرده است. بر اساس این طرح پیشنهادی مبلغ سرمایه ثبت شده شرکت با 286 میلیارد و 386 میلیون ریال افزایش به 439 میلیارد و 986 میلیون ریال افزایش خواهد یافت.

نکته قابل ذکر در خصوص افزایش سرمایه قند ارومیه این است که افزایش سرمایه پیشنهادی این شرکت نخستین افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌های شرکت‌های غیرمشمول ماده 141 قانون تجارت پس از تصویب امکان افزایش سرمایه بدون پرداخت مالیات از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها است.

پیشنهاد افزایش سرمایه قند ارومیه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌هااولین افزایش سرمایه شرکت‌های غیرمشمول ماده 141 از محل مازاد تجدید ارزیابی‌ها

هدف از این افزایش سرمایه ارتقا نماد معاملاتی شرکت و بهبود شرایط داخلی شرکت و اصلاح ساختار مالی عنوان شده است.

دارایی مورد تجدید ارزیابی قرار گرفته در این افزایش سرمایه زمین‌های متعلق به شرکت است که به این صورت با توجه به عدم ثبت هزینه استهلاک بابت زمین در سال‌های آتی شاهد افزایش هزینه استهلاک شرکت نخواهیم بود.

لازم به ذکر است که اجرایی شدن افزایش سرمایه فوق منوط به صدور مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار و همچنین تصویب مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام شرکت است.

با توجه به اینکه شرکت در برنامه افزایش سرمایه خود یکی از اهداف آن را ارتقا وضعیت نماد معاملاتی شرکت ذکر کرده است به نظر می‌رسد که مدیران شرکت قصد حضور در بازارهای اول یا دوم فرابورس و یا احراز شرایط معاملات نماد شرکت در بازار بورس را دارند که در این زمینه شفاف سازی مسوولین شرکت می‌تواند منجر به رفع ابهام در این زمینه شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: