کد خبر : ۱۹۳۳۸۳
کمکی با نام افزایش نرخ؛
۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
با توجه به اینکه نرخ فروش محصولات «مبین» بر اساس نرخ های سامانه نیما تعیین می گردد در سال جاری نیز به طور قطع افزایش نرخ فروش محصولات شرکت پتروشیمی مبین روی خواهد داد
ولتاژ برق «مبین» بالا رفت
به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، بر اساس صورت های مالی 12 ماهه حسابرسی نشده منتهی به 29 اسفند 1397 شرکت «پتروشیمی مبین» در سال گذشته موفق به کسب سود خالص 23 هزار و 844 میلیارد ریالی گردید که در مقایسه با سال قبل از آن افزایش 75 درصدی سود خالص را نشان می دهد.

افزایش 61 درصدی درآمدهای عملیاتی شرکت را می توان دلیل اصلی رشد سودآوری شرکت در سال گذشته عنوان نمود. جمع درآمدهای عملیاتی کسب شده شرکت در سال گذشته به بیش از 65 هزار میلیارد ریال رسیده است.

ولتاژ برق «مبین» بالا رفت

بخش عمده سودناخالص «مبین» از محل فروش برق بخار و اکسیژن حاصل شده است که به ترتیب فروش این محصولات در سال گذشته حاشیه سود ناخالص 76 و 53 و 79 درصدی را داشته اند و مبلغ حاشیه سود ناخالص کسب شده از 3 محصول ذکر شده در سال گذشته به ترتیب به مبالغ 5.257 و 4.084 و 6.829 میلیارد ریال بوده است که در مجموع در حدود 70 درصد از کل حاشیه سود ناخالص شرکت را به خود اختصاص می دهند.

با توجه به اینکه نرخ فروش محصولات «مبین» بر اساس نرخ های سامانه نیما تعیین می گردد در سال جاری نیز به طور قطع افزایش نرخ فروش محصولات شرکت پتروشیمی مبین روی خواهد داد و انتظار رشد مجدد حاشیه سود فروش محصولات اصلی شرکت وجود خواهد داشت.

کسب درآمدغیرعملیاتی به مبلغ 1.100 میلیارد ریال که عمدتا از محل سود سپرده های بانکی شرکت بوده است از دیگر نکات قابل توجه در گزارش شرکت است.

ali
CANADA
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
تولیدات غشهد فصلی هستش . از پاییز شروع به تولید میکنه . ایم روند هر ساله هست . شرکت تعطیل نیست .
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع " کفرآور " در سومین روز آبان

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های سیمان شرق در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ برگزار خواهد شد.

" کهمدا " در مجمع ۴۰۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت شیشه همدان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ برگزار شد.

" ومهان " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع " شفن " با موضوع افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فن آوران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: