تعداد بازدید : ۷۷۸
کد خبر : ۱۹۳۳۸۵
این شرکت پتانسیل رشد مجدد سود را دارد؛
۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
«شیران» در نیمه نخست سال مالی خود توانست به سود هر سهم 1169 ريالی دست یابد.
یک نیمه «شیران» و سود 1.169 ریالی
به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در دوره شش ماهه منتهی به انتهای خرداد ماه سال جاری و بر اساس صورت های مالی حسابرسی نشده موفق به کسب سود خالص 5 هزار و 409 میلیارد ریالی گردیده است که این سود در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل توجه 369 درصدی را نشان می دهد.

همان گونه که در جدول زیر نیز قابل مشاهده است مبلغ فروش شرکت با رشد اندکی نسبت به سه ماهه اول همراه بوده است و جمع فروش شش ماهه نخست شرکت به 9 هزار و 331 میلیارد ریال رسیده است. 

یک نیمه «شیران» و سود 1.169 ریالی

سود عملیاتی شرکت نسبت به سه ماهه نخست سال مالی با کاهش 11 درصدی مواجه بوده است و سود عملیاتی محقق شده در دوره شش ماهه نخست سال مالی به بیش از 4 هزار و 443 میلیارد ریال رسیده است  ولی سود خالص شرکت با توجه به رشد درآمدهای سرمایه گذاری و سایر درآمدهای غیرعملیاتی با افزایش همراه بوده است.

درآمدهای غیرعملیاتی شرکت در این دوره به مبلغ 1.065 میلیارد ریال شناسایی شده که بخش عمده آن مربوط به سود تسعیر ارز به مبلغ 1.020 میلیارد ریال است.

یک نیمه «شیران» و سود 1.169 ریالی
 

مقادیر فروش الکیل بنزن خطی و نرمال پارافین به عنوان دو محصول اصلی شرکت در دوره شش ماهه نخست به ترتیب 57 هزار و 49 هزار تن بوده که بخش عمده الکیل بنزن خطی در بازارهای داخلی و بخش عمده ی نرمال پارافین در بازارهای صادراتی به فروش می رسد. 

برآورد فروش این دو محصول در شش ماهه دوم سال مالی به ترتیب 57 و 42 هزار تن است. نرخ فروش متوسط الکین بنزن خطی داخلی در شش ماهه نخست معادل 92 میلیون ریال به ازای هر تن بوده است و نرخ فروش نرمال پارافین صادراتی در این دوره به ازای هر تن معادل 75 میلیون و 720 هزار تن بوده است.

آخرین نرخ های فروش این دو محصول بر اساس گزارش عملکرد ماهیانه خرداد ماه شرکت به ترتیب معادل 104 میلیون و 320 هزار ریال و 94 میلیون و 658 هزار ریال به ازای هر تن بوده است که نشان از پتانسیل رشد مجدد سود خالص شرکت در شش ماهه دوم سال را دارد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.