کد خبر : ۱۹۳۴۱۳
۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
این روزها که حجم نقدینگی به بالاترین میزان در چهار دهه گذشته رسیده و نرخ تورم عدد 37 درصدی را تجربه می کند، گروهی نگران کاهش ارزش پول خود هستند و برخی دیگر نیز در حسرت از دست دادن فرصت افزایش ثروت.
به گزارش بورس نیوز، بازارهای سهام، ارز، طلا و مسکن مهم­ترین بازارهایی هستند که طی دو سال اخیر بارها و بارها از آن­ها شنیده اید و هر کس به تناسب نوع و زمان سرمایه­ گذاری خود، از آن­ها بهره های متفاوتی برده اند؛ اما عواملی چون ریسک بالای برخی از بازارها و از سوی دیگر نقدشوندگی پایین برخی دیگر باعث شده است که چشم­انداز روشنی برای یک سرمایه­ گذاری بلند­مدت برای سرمایه ­گذاران وجود نداشته باشد. در جدول زیر سطح بازدهی، ریسک و قدرت نقدشوندگی برخی از این بازارها آورده شده است.

صندوق های بورسی بهترین گزینه سرمایه گذاری 98
بدون شک علاقمندی همه سرمایه گذاران این است که در بازاری حضور پیدا کنند که ریسک پایین و بازدهی و قدرت نقدشوندگی بالا داشته باشد. همان طور که در جدول بالا می بینید، هیچکدام از بازارهای بالا همه این ویژگی ها را یکجا ندارند؛ اما نگران نباشید ما می خواهیم صنعتی را به شما معرفی کنیم که بتواند همه ویژگی های خوب یک بازار را یکجا داشته باشد؛ صنعت صندوق های سرمایه گذاری.

صندوق های بورسی بهترین گزینه سرمایه گذاری 98

صنعت صندوق های سرمایه گذاری

صنعت صندوق های سرمایه گذاری یک دهه است که فعالیتش را در ایران و زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادار آغاز کرده که طبق گزارش مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران طی این دهه حدود 200 صندوق سرمایه گذاری فعالیت داشته اند و هم اکنون افراد حقیقی و حقوقی نزدیک به 160 هزار میلیارد تومان در این صندوق ها سرمایه گذاری کرده اند؛ یعنی نزدیک به 10 درصد نقدینگی کشور.


سازمان بورس و اوراق بهادار طی جدیدترین آمارها گزارش داده است که نزدیک به 2 میلیون و 137 هزار شخص حقیقی و 5272 شخص حقوقی (شرکت، سازمان، نهاد و ...) پول خود را در این صنعت سرمایه گذاری کرده اند.

تنوع ترکیب دارایی صندوق های سرمایه گذاری کمک می کند که از یک سو ریسک موجود در بازارها را به حداقل رساند و قابل کنترل کرد و از سوی دیگر بازدهی های مناسب را دریافت کرد. 

ضمن این­که صندوق ها از قدرت نقدشوندگی بالایی برخوردارند و سرمایه گذاران هر زمان که تمایل داشتند می توانند با فروش واحدهای سرمایه گذاری خود از صندوق ها خارج شوند.

صندوق های سرمایه گذاری با ترکیب دارایی مختلف در سهام، اوراق با درآمد ثابت، سپرده بانکی، گواهی سپرده سکه طلا، اوراق تسهیلات مسکن و ... قدرت مانور بالایی در کسب بازدهی دارند، ضمن اینکه مدیریت این صندوق ها را اغلب متخصصین مالی، اقتصادی و حسابداری مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار برعهده دارند.

در کدام صندوق، سرمایه گذاری کنم؟

مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران (fipiran) به طور مرتب جدیدترین آمار بازدهی های صندوق های سرمایه گذاری را ارائه می دهد، ضمن اینکه سازمان بورس و اوراق بهادار نیز عملکرد این صنعت را نیز منتشر می کند. بعد از بررسی عملکرد این صندوق ها می توانید با مراجعه و تماس با مدیر آن، در صندوق مورد نظر سرمایه گذاری خود را آغاز کنید.

شرکت سبدگردان آسمان[1] به عنوان پربازده ترین شرکت مدیریت دارایی کشور با دارا بودن 4 صندوق سرمایه گذاری آسمان خاورمیانه، آسمان امید، آسمان یکم و آسمان آرمانی سهام، نزدیک به یک دهه فعالیت توانسته است بازدهی­ های مناسبی را برای سرمایه گذاران با سطح ریسک متفاوت ایجاد کند.

طبق آخرین گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، صندوق های شرکت سبدگردان آسمان جزو برترین صندوق ها با کسب بالاترین سود معرفی شده اند.

صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت؛ سود 23 درصدی

شرکت سبدگردان آسمان با پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت آسمان امید[2] در بهمن ماه ۱۳۹۷، توانست دایره خدمات خود را به سرمایه گذاران ریسک گریز و علاقمند به ابزارهای با درآمد ثابت توسعه دهد.

این صندوق طی 5 ماه اول فعالیت، با کسب بازدهی سالیانه ۲۰.۲، ۲۳.۲، ۲۲، ۲۴ و 23.3 درصد توانست خود را در میان مدعیان پرداخت بازدهی مناسب در بین صندوق های با درآمد ثابت اثبات کند؛ صندوق آسمان امید در حالی توانست سود سالیانه شده 23.3 درصدی را در خرداد امسال نصیب سرمایه گذاران خود کند که در دوره کوتاه فعالیت خود توانسته است با رتبه چهارم، پربازده‌ترین های صندوق های بادرآمد ثابت قابل معامله در فرابورس، یکی از بالاترین سودهای صندوق‌های سرمایه گذاری را نصیب سرمایه گذاران خود کند.

صندوق با درآمد ثابت آسمان امید با ترکیب دارایی 70 درصدی اوراق با درآمد ثابت، 25 درصدی سپرده بانکی و 5 درصدی سهام تلاش دارد بتواند مناسب ترین سودها را نصیب سرمایه گذاران ریسک گریز خود نماید.
صندوق های بورسی بهترین گزینه سرمایه گذاری 98
 
این صندوق به دلیل ماهیتش که اغلب در اوراق بادرآمد ثابت و سپرده بانکی سرمایه گذاری می کند، در دسته صندوق های «کم ریسک» قرار می گیرد.

صندوق های سرمایه گذاری مختلط؛ سود 102 درصدی

صندوق سرمایه گذاری آسمان خاورمیانه[3] صندوق مختلط شرکت سبدگردان آسمان است؛ این صندوق با ترکیب بیشتر در سهام و اوراق با درآمد ثابت توانست طی یک سال منتهی به ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۸، ۱۰۲ درصد بازدهی به دست آورد. هم اکنون ترکیب دارایی این صندوق شامل 50 درصد سهام، 29 درصد اوراق با درآمد ثابت و 21 درصد سپرده بانکی است.

 صندوق های بورسی بهترین گزینه سرمایه گذاری 98

این صندوق به دلیل ماهیتش که با نسبت­های نزدیک به هم در اوراق بادرآمد ثابت، سهام و سپرده بانکی سرمایه گذاری می کند، در دسته صندوق های با «ریسک متوسط» قرار می گیرد. بازدهی صندوق سرمایه گذاری آسمان خاورمیانه در این مدت جزو بالاترین سودهای صندوق های سرمایه‌گذاری کشور بود.

صندوق آسمان خاورمیانه طی 6 سال فعالیت مستمر خود علاوه بر کسب عنوان برترین صندوق سرمایه گذاری مختلط از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار، طی سال 1392 معادل 51 درصد، 1393 معادل 23 درصد، سال 1394 معادل 38 درصد، سال 1395 معادل 29 درصد، 1396 معادل 29 درصد و سال 1397 معادل 76 درصد درصد سود نصیب سرمایه گذاران خود کرده است.


صندوق های در سهام؛ سود 123 درصدی

شرکت سبدگردان آسمان همچنین دارای ۲ صندوق سرمایه گذاری در سهام است. صندوق آسمان یکم[4] که صندوقی مبتنی بر صدور و ابطال در پیشخوان مدیر است توانست طی یک سال منتهی به ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۸ بیش از 120 درصد بازدهی را نصیب سرمایه گذاران خود کند.
صندوق های بورسی بهترین گزینه سرمایه گذاری 98

صندوق آسمان آرمانی سهام[5] دیگر صندوق در سهام این شرکت است که در فرابورس قابل معامله (ETF) است؛ این صندوق نیز با بازدهی 100 درصد توانست جوابگوی صندوق بازان بورسی باشد و جزو بهترین سودهای گروه صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در فرابورس باشد. این صندوق رتبه اول این گروه را در بهار 1398 کسب کرد.

صندوق های بورسی بهترین گزینه سرمایه گذاری 98

برای راهنمایی جهت سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری با ما تماس بگیرید:

تلفن: ۴۱۷۹۳۰۰۰ - ۸۸۵۵۱۶۲۳ - ۸۸۵۵۱۶۳۷ - ۸۸۵۵۱۶۳۲دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع " حفاری " در هفته آینده

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت حفاری شمال در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ برگزار می‌شود.
تطبیق اساساسنامه

تطبیق اساساسنامه "دعبید" در نیمه آبان ماه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت داروسازی دکتر عبیدی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶برگزار می‌شود.

" قشیر " هیات مدیره را انتخاب کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تولیدی قند شیروان قوچان بجنورد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران " تاصیکو " در جریان باشند

شرکت سرمایه گذاری صدر تامین از زمانبندی پرداخت سود خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: