تعداد بازدید : ۱۳۱۰
کد خبر : ۱۹۳۴۴۷
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز اعلام کرد؛
۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
همزمان با برگزاری مجامع، خبر از تجدید ارزیابی دارایی ها و افزایش سرمایه به گوش می رسد و ممکن است در کوتاه مدت بازار دچار نوسان شود.

سعید نوری، مدیرعامل کارگزاری راهبرد سرمایه گذاری ایران سهام در بررسی فصل مجامع به خبرنگار بورس نیوز گفت: وضعیت سوددهی شرکت ها از روند مناسبی برخوردار است ، همزمان با برگزاری مجامع ، خبر از تجدید ارزیابی دارایی ها و افزایش سرمایه به گوش می رسد و ممکن است در کوتاه مدت بازار دچار نوسان شود اما تاثیر مثبت افزایش سرمایه بر شرکت ها قابل رویت است.

روند مثبت سوددهی / فصل مجامع با تجدیدارزیابی و افزایش سرمایه همراه است

وی ادامه داد: روش منطقی این است که به لحاظ کارایی اثر بخشی مدیران مجموعه و به لحاظ ارزش واقعی، جایگاه و رتبه شرکت مشخص شود ، که نتیجه آن بالا رفتن میزان فروش و سودآوری برای صنایع و اقتصاد کشور و همچنین تاثیر مثبت بر بازار سرمایه است. بنابراین مجامع، علی رغم توزیع سودهای نسبتا محدود اخبار مثبتی دارند و این مشخصه بارز سال جاری مجامع نسبت به سال های گذشته است.

این کارشناس بازار سرمایه در ارتباط با صنایع سودآور و سرمایه گذاری گفت: اگر ریسکهای سیاسی را کنار بگذاریم ، کم ریسک ترین سهم ها که تحولات سیاسی هم تاثیر کمتری روی انها داشته باشد گروه فلزات ، بعد از آن غذایی ها و اگر کمی با ریسک در نظر بگیریم گروه بیمه که قابلیت افزایش سرمایه دارند، مناسب هستند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: