تعداد بازدید : ۱۴۰۶
کد خبر : ۱۹۳۴۶۷
در گفت و گو با عسکری مارانی عنوان شد؛
۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶
عدم شفافیت، کهنگی تکنولوژی و ماشین‎آلات، زیان‌ده بودن عملیات اصلی شرکت در کنار استیجاری بودن زمین ها، همه نقاط کور داستان «قشرین» است.
به گزارش بورس نیوز، شرکت «قند شیرین خراسان» با نماد معاملاتی «قشرین» از جمله سهم های بازار پایه "ج" به شمار می رود که ارزش بازار 1300 میلیارد تومانی آن با نحوه فعالیت و عملکرد این شرکت تطابق ندارد. عدم شفافیت، کهنگی تکنولوژی و ماشین‎آلات، زیان‌ده بودن عملیات اصلی شرکت در کنار استیجاری بودن زمین ها، همه نقاط کور این داستان است. 

تمام زمین های

علاوه بر این، گویا به دلیل به صرفه نبودن کشت چغندر، برخی از شرکت های حاضر در آن منطقه، به سمت کشت گوجه‎فرنگی پیش رفته‎اند؛ موضوعی که همواره بر سر موضوع فعالیت اصلی "قشرین" چالش برانگیز بوده است.

بالغ بر 10 بار توقف یک نماد معاملاتی در یک سال و عدم شفاف سازی لازم از سوی ناشر و تایید صلاحیت ترکیب هیات مدیره ای بدون حتی یک روز تجربه در صنعت قندوشکر، جزو عجایب بورس تهران به شمار می رود که شاید مسیری جز اخراج از تابلوی معاملات بورس تهران به بازار غیرشفاف پایه را در اواخر پارسال برای این سهم باقی نگذاشت. 

همه این موارد، به خصوص فعالیت پر شائبه در زمین های اجاره‌ای، با ارزش بازار کنونی «قشرین» همخوانی ندارد.

به گزارش بورس نیوز، در حال حاضر سهامدار عمده این شرکت قندی، «سرمایه گذاری ملی ایران» است.

تمام زمین های
 
در همین راستا، علیرضا عسکری مارانی کارشناس بازار سرمایه و مدیرعامل اسبق شرکت «سرمایه گذاری ملی ایران» در گفت‌وگو با خبرنگار بورس نیوز پیرامون ابهام های مطرح شده بر سر زمین های شرکت «قند شیرین خراسان» گفت: کل استان خراسان رضوی و مشهد مقدس یعنی بالغ بر 96 ‏درصد از زمین‌های این منطقه به مانند شرکت «قند شیرین خراسان»، استیجاری است. ‏

وی ادامه داد: وقتی به شرکت‌های «شهد ایران»، «نخ ریسی خراسان»، «بسته‌بندی مشهد»، «چین‌چین» و غیره در این منطقه نگاه می‌کنید عمده ‏دارایی‌ها اعم از مالی و یا دارایی‌های فیزیکی در همین حالت یعنی استیجاری و در تملک آستان قدس هستند.‏

تمام زمین های

مدیرعامل اسبق شرکت «سرمایه گذاری ملی ایران» تاکید کرد: بالطبع وقتی می‌خواهید دارایی را بخرید که چنین حالتی را برایش متصور هستید، قیمت ‏آن با یک دارایی که سند مالکیتی مجزایی دارد کمی تفاوت خواهد داشت.‏

عسکری مارانی افزود: در تهران نیز از این نوع سندها سراغ داریم؛ مثلا در شمال تهران، شهرک غرب، سعادت آباد و منطقه اوین ‏مشکلی مانند زمین هایی که در تملک ارگان های دیگر هستند، کم نیست.‏

ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
دعوا دعوای مدیریتی می باشد .......................................................................
دوباره قیمت هرسهم قندشیرین به بالای 10هزارتومان خواهدرسید..............................................قیمت فعلی 1000تومان
یاسر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
دست مدیر های میانی فاسد سازمان بورس با عده ای سفته باز در یک کاسه اس/ امر کاویان و کیان خوشبخت شارلاتان که به بهانه زمین ها فروختن و حالا وبیمه و کفپارس رو تو بوغ کردن
سلماس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
همه حرف های مارانی مثل خودش خالی بندیه ...به همین خاطر داشتن خودشان رابرای ترکیب هیئت مدیره پاره می کردن ؟؟؟؟
ناشناس
-
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
برو خجالت بکش این همه سال عمر کردی یکبار با شرافت پول به دست نیاوردی.دنبال اینی که سهم بریزه سام الکترونیک بخره.به خدا روا نیست با مال و اموال مردم و جون و دارایی مردم بازی کنی.کسایی که رو 1300 سنگین خریدن رو میخوای بدبخت کنی.اگه تطبیق نداره چرا این همه سال هیات مدیره از خودتون بود چیزی نگفتی الان که هیات مدیره رو از دست دادین دلسوز شدین.مردم گول نمیخورن چه جوری قشرین یک تکه از زمینها رو فروخت و اگهی رو هم گذاشت رو کدال.سه سند شش دانگ قشرین برای 750 هکتار زمینش داره.
علی
ROMANIA
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
فقط میتونم بگم متاسفم برای نگارنده این مطلب
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
حالا که خودشون سهام قشرین رو فروختن یهو یادشون اومده زمین ها اجاره ایه؟!!!
محنود
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
.... عزیز یادم میاد یه زمانی .....مالی مهرپور رو میکردی بهت سیگنال خرید بده چی شده الان این اقا شده بی تجربه ؟ بدجور گذشته ات یادت رفته
ناشناس
CZECH REPUBLIC
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
اگه اینقد بی ارزشه چرا سرمایه گذاری ملی سهمشو نمیفروشه.مارانی ح.... لقمه
ناشناس
UNITED STATES
۰۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
زمینهای شرکت آستانه ای است. در مشهد این کلمه رو در 90 درصد شهر می شنوید.یعنی حدودا 90 درصد زمینهای شهر مشهد آستانه ای هست و مال آستان قدس است.یک آمار بگیرید 90 درصد خانه ها و زمینها و ...رو از قدیم زدن بنام آستان قدس ولی افراد مالک آن هستن و فقط در زمان معامله باید یک درصد خیلی کمی به آستان قدس پرداخت کنن.در واقع باج آستان قدس رو در هنگام معامله باید پرداخت کنن وگرنه از لحاظ اجاره دادن و یا فروختن املاک فرد هیچ مشکلی ندارد و هرروز داره این معاملات در مشهد انجام می شود.از هر بنگاهی مسکن که در مشهد فعالیت می کنه می تونید زنگ بزنید و این سوال رو بپرسید.پس قشیرین اجازه معامله زمینهاشو داره و مالک هست مثل بقیه مردم مشهد.فقط سازمان برای استفاده از این دارایی برای افزایش سرمایه شاید چون در هیچ شهر دیگه ای اینطور نیست شک و شبهه داره. اینجا ایالت خراسان است و قوانین فرق می کنه.
ناشناس
ROMANIA
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
بورس نیوز خیلی ب... بخدا
رضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
خوب یه سوال آقای مارانی

اگه زمین ها سند نداره و بی ارزشه چرا سام و تکوین که طرف مشورتشون تو هستی رو آوردی توی سهم؟

چرا بهشون پیشنهاد خرید قشریگ رو دادی؟
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: