کد خبر : ۱۹۳۴۷۱
امید به اردوی این خودروساز بازگشت؛
۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
در روز یکشنبه 16 تیرماه 98 نماد «خساپا» توانست با فروشی به ارزش ریالی 32 میلیارد تومان، بیشترین نقل‌وانتقال را به خود اختصاص دهند.

به گزارش خبرنگار بورس نیوز، شرکت سایپا به‌عنوان یکی از قطب‌های خودروسازی کشور و شرکت‌های بورسی در سال گذشته یا نوسانات زیادی در بازار سرمایه همراه بود اما گویی سال جدید برای این خودروساز تفاوت‌های بسیاری خواهد داشت هم در تولید و عرضه محصول به بازار و هم در بازار سرمایه.

در روز16 تیرماه سال جاری، این گروه خودروسازی توانست با تبادل 195 میلیون سهم به ارزش 32 میلیارد تومان، بیشترین نقل‌وانتقال بازار را به نام خود به ثبت برساند.

همچنین قابل‌توجه اینکه معاملات گروه خودرو و قطعات درروز یادشده یعنی 16 تیرماه 98 به ۱۰۱ میلیارد تومان رسید که بالاترین جایگاه در میان گروه‌های بورسی به‌ نماد "خساپا" متعلق به گروه سایپا بود.

گفتنی است درحالی‌که در ماه‌های گذشته خودروئی‌ها حال‌وروز خوشی در بازار سرمایه نداشتند، اما در تیرماه گوئی اقبال به سایپا رو کرده و در روز یادشده بیشترین صف خرید در بازار سرمایه و در میان شرکت‌های گروه خودرو و ساخت قطعات، متعلق به نماد معاملاتی گروه خودروسازی سایپا "خساپا" بود این تلنگری باشد برای مدیران سایپا تا برای رشد سهام مجموعه خود تلاش بیشتری کنند.

کارشناسان بازار سرمایه عقیده دارند ارزندگی سهام سایپا و افزایش تبادل آن منجر به شکل‌گیری صف خرید در بازار بورس تهران شده است. در این میان مدیران ارشد مجموعه سایپا نیز این تغییر و ایجاد صف را به دلیل بهبود فعالیت‌های مثبت گروه سایپا درزمینهٔ تولید، فروش، انضباط مالی و اقتصادی، مدیریت صحیح درآمدها، کاهش هزینه‌ها و رشد بهره‌وری در ماه‌های گذشته می‌دانند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع " بفجر " با محور سرمایه برگزار شد

مجمع عمومی شرکت فجر انرژی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ برگزار شد.

" پاسا " دست به جیب شد

شرکت ایران یاسا تایر و رابر از زمان پرداخت سود خبر داد.
پرداخت سود

پرداخت سود " قیستو " از آخرین ماه پاییز

شرکت قند بیستون از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع " ثالوند " با محور سرمایه به گوش می رسد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری مسکن الوند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار می‌شود.
دعوت از سهامداران

دعوت از سهامداران " دهدشت " به مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی دهدشت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: