تعداد بازدید : ۱۸۱۹
کد خبر : ۱۹۳۴۷۱
امید به اردوی این خودروساز بازگشت؛
۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
در روز یکشنبه 16 تیرماه 98 نماد «خساپا» توانست با فروشی به ارزش ریالی 32 میلیارد تومان، بیشترین نقل‌وانتقال را به خود اختصاص دهند.

به گزارش خبرنگار بورس نیوز، شرکت سایپا به‌عنوان یکی از قطب‌های خودروسازی کشور و شرکت‌های بورسی در سال گذشته یا نوسانات زیادی در بازار سرمایه همراه بود اما گویی سال جدید برای این خودروساز تفاوت‌های بسیاری خواهد داشت هم در تولید و عرضه محصول به بازار و هم در بازار سرمایه.

در روز16 تیرماه سال جاری، این گروه خودروسازی توانست با تبادل 195 میلیون سهم به ارزش 32 میلیارد تومان، بیشترین نقل‌وانتقال بازار را به نام خود به ثبت برساند.

همچنین قابل‌توجه اینکه معاملات گروه خودرو و قطعات درروز یادشده یعنی 16 تیرماه 98 به ۱۰۱ میلیارد تومان رسید که بالاترین جایگاه در میان گروه‌های بورسی به‌ نماد "خساپا" متعلق به گروه سایپا بود.

گفتنی است درحالی‌که در ماه‌های گذشته خودروئی‌ها حال‌وروز خوشی در بازار سرمایه نداشتند، اما در تیرماه گوئی اقبال به سایپا رو کرده و در روز یادشده بیشترین صف خرید در بازار سرمایه و در میان شرکت‌های گروه خودرو و ساخت قطعات، متعلق به نماد معاملاتی گروه خودروسازی سایپا "خساپا" بود این تلنگری باشد برای مدیران سایپا تا برای رشد سهام مجموعه خود تلاش بیشتری کنند.

کارشناسان بازار سرمایه عقیده دارند ارزندگی سهام سایپا و افزایش تبادل آن منجر به شکل‌گیری صف خرید در بازار بورس تهران شده است. در این میان مدیران ارشد مجموعه سایپا نیز این تغییر و ایجاد صف را به دلیل بهبود فعالیت‌های مثبت گروه سایپا درزمینهٔ تولید، فروش، انضباط مالی و اقتصادی، مدیریت صحیح درآمدها، کاهش هزینه‌ها و رشد بهره‌وری در ماه‌های گذشته می‌دانند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: