تعداد بازدید : ۲۵۹۴
کد خبر : ۱۹۳۵۱۵
مدیر مالی شرکت شکر شاهرود در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
حجم برداشت چغندرقند در کشت بهاره امسال نسبت به سال قبل کاهش چشمگیری داشته و این قضیه هم بر درآمد قندی ها اثر منفی دارد.
به گزارش بورس نیوز، سهم شرکت شکر شاهرود از ابتدای امسال تا کنون رشد قیمت بیش از ۲۳۰ درصدی داشته و چند هفته ای است که مدام صف خرید بوده است. سایر سهم های قندی هم امسال رشد مطلوبی داشته اند.

فریبرز فرهمند مدیر مالی شرکت شکر شاهرود در گفتگو با بورس نیوز در خصوص دلایل اقبال قندی ها در چند هفته اخیر بیان کرد: اتفاق خاصی در صنعت تولید شکر رخ نداده است؛ ولی به نظر می رسد جو بازار به دلیل احتمال افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی های شرکت های بازار سرمایه مثبت است.

وی افزود: شرکت شکر شاهرود فعلا هیچ تصمیمی در خصوص تجدید ارزیابی دارایی ها اتخاذ نکرده است.

این کارشناس صنعت قندی در رابطه با پیش بینی روند سودآوری قندی ها در سال ۹۸ گفت: فعلا نرخ مصوب فروش شکر تولیدی کارخانجات برای سال ۹۸ مشخص نشده و از این رو، درآمد قندی ها قابل پیش بینی نیست. اما بهای تمام شده تولید شکر نسبت به سال گذشته، افزایش محسوسی داشته است. 

وی افزود: بهای تمام شده خرید هر کیلوگرم چغندرقند نسبت به سال گذشته، حدود ۱۲۰ تومان افزایش داشته و اثر این افزایش نرخ در بهای تمام شده شکر با اهمیت خواهد بود. 

فرهمند اضافه کرد: علاوه بر این موضوع، حجم برداشت چغندرقند در کشت بهاره امسال نسبت به سال قبل کاهش چشمگیری داشته و این قضیه هم بر درآمد قندی ها اثر منفی دارد. اگر چه در صورت کاهش حجم چغندرقند، شرکت های قندی امکان تصفیه شکر خام را خواهند داشت، ولی حاشیه سود تولید شکر از چغندرقند به مراتب بالاتر از تصفیه شکر خام است. 

مدیر مالی «قشکر» در خاتمه تصریح کرد: با توجه به موارد مطرح شده، سودآوری قندی ها بستگی به نرخ مصوب فروش شکر خواهد داشت. امیدواریم نرخی در نظر گرفته شود که حاشیه سود صنعت حفظ گردد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: