تعداد بازدید : ۸۰۸
کد خبر : ۱۹۳۵۲۲
۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
شرکت لیزینگ صنعت و معدن در دوره 6 ماهه منتهی به پایان خرداد ماه سال جاری با کسب سود خالص 263 میلیارد و 245 میلیون ریالی افزایش 27 درصدی سودآوری را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرد.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت لیزینگ صنعت و معدن در دوره 6 ماهه منتهی به پایان خرداد ماه سال جاری با کسب سود خالص 263 میلیارد و 245 میلیون ریالی افزایش 27 درصدی سودآوری را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرد.

با این حال در این مدت شاهد کاهش درآمدهای عملیاتی کسب شده شرکت بودیم، به گونه‌ای که جمع درآمدهای عملیاتی آن با 23 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل به 44 میلیارد و 950 میلیون ریال رسیده است. نکته مهم در درآمدهای عملیاتی کاهش مبلغ درآمدهای عملیاتی در گزارش 6 ماهه نسبت به گزارش سه ماهه شرکت است.

 جمع درآمدهای عملیاتی دوره سه ماهه مبلغ 65 میلیارد ریال بوده که در دوره 6 ماهه به کمتر از 45 میلیارد ریال رسیده است و دلیل این مغایرت در صورت‌های مالی دوره سه ماهه و 6 ماهه مشخص نیست و این موضوعی که مدیران شرکت می‌بایست در این خصوص شفاف‌سازی کنند.

کاهش درآمدهای عملیاتی «ولصنم» در گزارش 6 ماهه/ رشد سودآوری شرکت به کمک درآمدهای سرمایه‌گذاری

رشد سودآوری شرکت در این دوره عمدتا به دلیل افزایش درآمدهای غیرعملیاتی مربوط به سرمایه‌گذاری‌های شرکت بوده است. شرکت لیزینگ صنعت و معدن مالکیت 13.2 درصدی شرکت سرمایه‌گذاری آتیه دماوند را دارد و سود سهام شناسایی شده از محل سرمایه‌گذاری در سهام این شرکت به مبلغ 197 میلیارد و 200 میلیون ریال محقق شده که افزایش بیش از 150 درصدی را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد. همچنین این شرکت در بخش سرمایه‌گذاری‌های خود مالکیت 7.64 درصدی شرکت سرمایه‌گذاری صنعت و معدن را در اختیار دارد که سود سهام این شرکت در دوره‌های آتی سال مالی شناسایی خواهد شد.

با این حال شاید مهم ترین ابهام و ریسک فعلی شرکت افت قابل توجه درآمدهای عملیاتی و اصلی شرکت باشد که نسبت به دوره های قبل با کاهش همراه بوده است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: