تعداد بازدید : ۶۷۹
کد خبر : ۱۹۳۵۲۲
۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
شرکت لیزینگ صنعت و معدن در دوره 6 ماهه منتهی به پایان خرداد ماه سال جاری با کسب سود خالص 263 میلیارد و 245 میلیون ریالی افزایش 27 درصدی سودآوری را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرد.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت لیزینگ صنعت و معدن در دوره 6 ماهه منتهی به پایان خرداد ماه سال جاری با کسب سود خالص 263 میلیارد و 245 میلیون ریالی افزایش 27 درصدی سودآوری را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرد.

با این حال در این مدت شاهد کاهش درآمدهای عملیاتی کسب شده شرکت بودیم، به گونه‌ای که جمع درآمدهای عملیاتی آن با 23 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل به 44 میلیارد و 950 میلیون ریال رسیده است. نکته مهم در درآمدهای عملیاتی کاهش مبلغ درآمدهای عملیاتی در گزارش 6 ماهه نسبت به گزارش سه ماهه شرکت است.

 جمع درآمدهای عملیاتی دوره سه ماهه مبلغ 65 میلیارد ریال بوده که در دوره 6 ماهه به کمتر از 45 میلیارد ریال رسیده است و دلیل این مغایرت در صورت‌های مالی دوره سه ماهه و 6 ماهه مشخص نیست و این موضوعی که مدیران شرکت می‌بایست در این خصوص شفاف‌سازی کنند.

کاهش درآمدهای عملیاتی «ولصنم» در گزارش 6 ماهه/ رشد سودآوری شرکت به کمک درآمدهای سرمایه‌گذاری

رشد سودآوری شرکت در این دوره عمدتا به دلیل افزایش درآمدهای غیرعملیاتی مربوط به سرمایه‌گذاری‌های شرکت بوده است. شرکت لیزینگ صنعت و معدن مالکیت 13.2 درصدی شرکت سرمایه‌گذاری آتیه دماوند را دارد و سود سهام شناسایی شده از محل سرمایه‌گذاری در سهام این شرکت به مبلغ 197 میلیارد و 200 میلیون ریال محقق شده که افزایش بیش از 150 درصدی را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد. همچنین این شرکت در بخش سرمایه‌گذاری‌های خود مالکیت 7.64 درصدی شرکت سرمایه‌گذاری صنعت و معدن را در اختیار دارد که سود سهام این شرکت در دوره‌های آتی سال مالی شناسایی خواهد شد.

با این حال شاید مهم ترین ابهام و ریسک فعلی شرکت افت قابل توجه درآمدهای عملیاتی و اصلی شرکت باشد که نسبت به دوره های قبل با کاهش همراه بوده است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: