تعداد بازدید : ۷۳۸
کد خبر : ۱۹۳۶۱۳
ساعت پنج‌و‌نیم عصر؛
۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳
ساعت پنج‌ونیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به صندوقی که رئیس آن از روسای سابق دستور می‌گیرد تا بازنشسته‌هایی که کماکان از جیب بیت‌المال نوازش می‌شوند.
به گزارش بورس‌نیوز، هلدینگ معروف خیابان گاندی گویا با تمام جوانگرایی‌های که داشته هنوز زیرمجموعه‌های آن به‌عنوان خانه سالمندان برای برخی مدیران دوره رضاشاه در رزرو قرار دارد و هر روز خاطرات قحطی جنگ‌جهانی برای کارمندان مرور می‌شود.

اگر این هلدینگ‌ اقدام به راه‌اندازی موزه تاریخ معاصر کرده و از این مدیران در آن موزه‌ها پرده‌اندازی کنند، منفعت و سود بیشتری عاید اقتصاد می‌شود تا اینکه این مدیران فرسوده کماکان با روش تاجرباشی‌های قدیمی زیره بار کرمان کنند.

امیدواریم که آقای وزیر از جنب خیابان آزادی به رئیس این هلدینگ در راستای تعویض مدیران فسیل شده نامه‌ای زده تا زودتر این موزه راه‌اندازی شود تا مدیران فسیل بیکار نمانند.

مزایده شفافیت در کارنامه دولت

انتشار صورت‌های مالی نهادهای اقتصادی کشور جزو لوایحی بود که دولت پس از سال‌ها انتظار آن را تصویب کرد اما کماکان نهادهایی مانند وزارت اقتصاد، سازمان بورس، بانک مرکزی و غیره به آن تن نداده‌اند و البته سخنگوی راه‌پله‌های آنان نیز گفته‌اند که چرا ما اول!!! حال خبر رسیده که بانک‌هایی نظیر سپه «گزارش مالی ۹ماهه سال ۹۴»، کشاورزی «گزارش مالی ۹ماهه سال۹۷»، ملی« گزارش مالی سال ۹۳»، توسعه صادرات «گزارش مالی سال ۹۶» و حتی صنعت و معدن «گزارش مالی سال ۹۶» را تنها ارائه کرده‌اند و اگر حساب سایر مالیچی‌های زیر چتر دولت را بخواهیم حساب کنیم، «شفافیت مالی» خانه خود را در اقتصاد به مزایده کامل واگذار می‌کند.

بازنشسته‌ای دیگر در دل وزارت نفت

از سخنگوی راه‌پله‌های وزارت طالقانی شنیده شد که آقای وزیر برای خواهر شهید دوران جنگ حکم مشاور زده است؛ جالب آنجاست که این خانم دبیر آموزش پروش بوده، و در زمان انتصاب در سال ۹۲ هم بازنشسته بوده است.

در صندوق‌ها چه خبر است

شنیده شده که معاونان یکی از صندوق‌های فعال در امور صادرات کشور، افرادی از جنس آقازاده که نه، اما برادرزاده و خواهرزاده مدیران تشکیل داده‌اند؛ خانم رئیس برادرزاده رئیس سابق خود را به سمت معاون صندوق‌ و مسئول صدور ضمانت‌نامه‌های صندوق قرار داده است؛ اما نشنیده بگیرید که ژن‌خوب و برادرزاده آقای رییس میرداماد نیز به‌عنوان مشاور خانم رئیس در صندوق به حیات خود ادامه می‌دهند البته حیات که چه عرض کنیم!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
گفت‌وگوی ویژه بورس‌نیوز با خواجه‌نصیری
خواجه‌نصیری مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن، امروز مقابل دوربین بورس‌نیوز نشست.