تعداد بازدید : ۱۰۸۲
کد خبر : ۱۹۳۶۸۸
ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به انتقادات فعالان یکی از بازارها و قول شرف ۵ میلیارد تومانی یکی از اهالی بهارستان و...
پلیس بازی جای انجام وظیفه/ تجدید ارزیابی از نوع بیمه ای/ قول شرف ۵ میلیارد تومانی!

به گزارش بورس نیوز، گویا مدیران یکی از بورس ها که رسالت تسهیل معاملات را بر دوش دارند، آنقدر درگیر کاغذبازی و پلیس بازی شده اند که رسالت اصلی خود را از یاد برده اند. انتقاد بابت ناعادلانه بودن سهمیه ها کم بود، حالا خبر رسیده بعضی هفته ها محل تحویل محصولات فاصله بسیار با کارخانجات تولیدی دارد و برخی خریداران عطای تحویل محصول را به لقای آن می بخشند. بازیگران این بازار عاجزانه درخواست دارند آقایان همان کار عادی خود را انجام دهند و لابلای آن، برای رفع خستگی به خوردن موز بپردازند؛ هماهنگی سایر حوزه ها پیشکش!

امان از صف نشینی
صف نشینان محترم که حضور پرشور در صف های خرید و فروش را مایه مباهات خود می دانند، امروز جلوی صرافی ها صف کشیدند تا همان دلارهایی را که روزی صف کشیدند و حتی بالای ۱۵ هزار تومان خریدند، بفروشند! آن هم ۱۲ هزار و ۱۰۰ تومان! اینجاست که فقر آموزش و فرهنگ سازی در خصوص سرمایه گذاری بیشتر عرض اندام می کند.

ارزانی در کار نیست
گفتیم دلار ارزان شد، کالاهایی هم که سوار دلار شدند و گران شدند، ارزان خواهند شد؛ اما خبر رسید که زهی خیال باطل، نه فقط چیزی ارزان نمی شود، بلکه حتی بعضی ها دنبال افزایش قیمت های دوباره و سه باره و صدباره هستند! این وسط دولت هم از اول سال ۹۷ حدود ۴۳ میلیارد دلار ارز دولتی پرداخت کرده تا سفره خانوارها کوچکتر نشود؛ ولی امان از آن گروه مردمانی که بیش از دشمن موبور به مردم شان ظلم کردند. 

قول شرفی به ارزش ۵ میلیارد تومان
گویا یکی از اهالی بهارستان متهم به فساد اقتصادی شده و در دادگاه برایش قرار وثیقه ۵ میلیارد تومانی صادر شده؛ ولی دوستان محترم پادرمیانی کرده و قرار وثیقه ۵ میلیاردی را تبدیل به الزام به حضور با قول شرف کرده اند! البته بهارستانی عزیز تن به قول شرف هم نداده و با مشایعت دوستان راهی منزل شده است.

تجدید ارزیابی از نوع بیمه ای
مدیرعامل یکی از شرکت های بیمه اعلام کرده پتانسیل افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها را دارد. ضمن اینکه اگر پرتفوی سرمایه گذاری ها هم در تجدید ارزیابی لحاظ شود، رقم افزایش سرمایه بسیار بالاتر خواهد بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.