تعداد بازدید : ۱۶۳۷
کد خبر : ۱۹۳۷۰۱
مهمترین دلایل ریزش بازار از نگاه کارشناس بازار؛
۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
سهم صنایع تقویت کننده تقاضای مصرفی مانند لیزینگ ها و بانک ها، گزینه مناسب تری برای سرمایه گذاری خواهد بود. همچنین سهم صنایعی که هنوز افزایش نرخ چندانی نداشته اند، مانند صنعت نیروگاهی، نیز گزینه های مناسبی به نظر می رسد.
به گزارش بورس نیوز، بازار امروز رنگ خون به خود گرفته و فشار فروش در اکثر سهم ها مشهود است. شاخص کل تا این لحظه (ساعت ۱۱:۲۰) افت ۶۵۵۸ واحدی نشان می دهد. این در حالی است که خبر بدی به بازار مخابره نشده است

محمد کفاش پنجه شاهی مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام در گفتگو با بورس نیوز در خصوص دلایل ریزش بازار بیان کرد: ریزش بازار دلیل خاصی نداشته و منفی شدن تمامی گروه ها و سهم ها منطقی نیست.

وی افزود: در چند هفته اخیر برخی سهم های بازار که از وضعیت مناسبی هم برخوردار نبودند، بدون دلیل بنیادی و منطقی رشد کردند و اینک با منفی شدن این سهم ها، جو کلی بازار تحت تاثیر قرار گرفته و منفی شده است. روند امروز بازار سرمایه را عمدتا هیجانی ارزیابی می کنم و دلیلی برای فشار عرضه در سهم های مناسبی که نسبت های P بر E پایینی دارند، وجود ندارد.

مسیح زرگر کارشناس بازار سرمایه در همین راستا به بورس نیوز گفت: افت نرخ دلار و فروکش کردن عطش بازارهای ارز و سکه و... احتمالا مهمترین دلیل ریزش بازار سرمایه بوده است.

وی افزود: قاعدتا در صورت کاهش نرخ ارز، بازار سرمایه هم تحت تاثیر قرار گرفته و بعضی سهم هایی که با افزایش نرخ ارز رشد کرده بودند، اصلاح قیمتی در پیش خواهند داشت. البته این موضوع نباید کل سهم ها را تحت تاثیر قرار دهد و شاید این زمان، فرصتی برای اصلاح سبد سرمایه گذاری ها باشد.

زرگر اضافه کرد: برخی سهم های بازار پایه در این مدت رشد زیادی داشته و اصلاح قیمت این گروه از سهم ها منطقی است. در مقابل به نظر می رسد سهم صنایعی که در شرایط رکود بهتر عمل می کنند، پتانسیل رشد خواهد داشت. سهم صنایع تقویت کننده تقاضای مصرفی مانند لیزینگ ها و بانک ها، گزینه مناسب تری برای سرمایه گذاری خواهد بود. همچنین سهم صنایعی که هنوز افزایش نرخ چندانی نداشته اند، مانند صنعت نیروگاهی، نیز گزینه های مناسبی به نظر می رسد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: