تعداد بازدید : ۱۷۹۸
کد خبر : ۱۹۳۷۲۴
ساعت پنج‌ونیم عصر؛
۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج‌ونیم عصر نیم نگاهی دارد به حقوق‌های که هلدینگ‌ها به پیرمردهای مدیر می‌دهد و قطعاتی که یک‌شبه به پارکینگ‌های جاده مخصوص رسید.

به گزارش بورس نیوز، بازار سرمایه امروز حال مساعدی نداشت و سهامداران در حراج سهم های خود با یکدیگر مسابقه گذاشته بودند. انگار نه انگار که همین دیروز، بسیاری از سهم هایی که امروز صف فروش بودند با صف خرید همراه بودند. این حکایت بازاری است که سهامداران آن با یک غوره، از این رو به آن رو می شوند.

البته هجمه فروش فقط شامل حال بازار سرمایه نبود و این روزها اتفاقاتی را شاهد هستیم که شاید باید در کتاب رکوردهای گینس ثبت شود! آنقدر که در این سال ها افزایش قیمت برایمان عادی شده، کاهش قیمت نشده! اما این رویای شیرین واقعیت دارد و قیمت سکه طلا و دلار و خودرو و مسکن و... یکی پس از دیگری در حال ریزش است. تا باد، چنین بادا!

غول جاده مخصوص
اهالی جاده مخصوص هم کم از ساکنین سرزمین عجایب ندارند. تا چندی پیش، مرتبا از کمبود قطعه گلایه داشتند و به جای برطرف کردن عطش متقاضیان خودرو، با این بهانه، عرضه های قطره چکانی داشتند. حالا که قیمت خودرو در بازار در حال سقوط است، گویا غول چراغ جادو یافته و مشکلات شان مرتفع شده و بحمدالله، قرار است عرضه ها را تقویت کنند.

حمایت از مدیران بازنشسته هلدینگی
یکی از هلدینگ های بورسی ظاهرا در بکارگیری بازنشستگان گوی سبقت از سایرین ربوده و با پرداخت مبالغ نجومی علاوه بر حقوق بازنشستگی، قصد انجام کار خیر و حمایت از بازنشستگان محترم دارد. نام برخی مدیران ارشد دولتی هم در این میان به چشم می آید. توصیه میکنیم یک آسایشگاه سالمندان هم کنار هلدینگ های بورسی راه اندازی شود تا اگر بندگان خدا وقت برای انجام امور جاری نداشتند، حداقل فعالیت های خیریه خود را گسترش دهند.

وقتی ارز به یک دارویی تزریق می‌شود
نام یکی از شرکت های دارویی بورسی در بین دریافت کنندگان ارز دولتی واردات دارو می درخشد. این شرکت و سهامدار اصلی که آن هم یک شرکت دارویی است، در مجموع حدود ۳۰ درصد از کل ارز تخصیص یافته به واردات دارو را از آن خود کرده اند. شاید دلیل صف های خرید مداوم این سهم همین باشد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
رستگاری بدون هیجان‌زدگان!
بورس تهران توانسته طی معاملات ابتدایی امروز خود، به مرز ۴۰۰ هزار واحدی نزدیک شود.