تعداد بازدید : ۱۹۹۱
کد خبر : ۱۹۳۸۱۲
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
آمارها نشان می‌دهد وضعیت تولید و تحویل سیمان در ۳‌ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته، بهبود یافته و امیدواریم این روند تداوم یابد. به رغم تحریم ها و مشکلات، صنعت سیمان چشم انداز روشنی پیش رو دارد.


به گزارش بورس نیوز، هنوز مهر تایید افزایش قیمت سیمان خشک نشده که زمزمه هایی از درخواست افزایش نرخ مجدد سیمان به گوش می رسد. البته با در نظر گرفتن افزایش قیمت های چشمگیر تمامی کالاها و خدمات در دو،سه سال اخیر، افزایش نرخ سیمان در مقایسه با سایر محصولات ناچیز بوده است.

عبدالرضا شیخان دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: نرخ سیمان فله ۳۷ درصد افزایش داشته و این افزایش نرخ برای پوشش هزینه های تولید سیمان در نیمه اول سال کافی است. 

وی افزود: با توجه به افزایش هماهنگی بین شرکت های سیمانی، این نرخ توسط تمام کارخانجات سیمانی اعمال شده و دغدغه ای بابت رقابت منفی و تخفیف از سوی بعضی شرکت ها وجود ندارد. البته با توجه به انتقال سیمان از مناطق پر تولید به مناطق پر مصرف (مثلا از شهرهای مرکزی به استان تهران)، شائبه تخفیف از سوی شرکت ها ایجاد شده است. 

شیخان تصریح کرد: سیمان در سراسر کشور با نرخ مصوب عرضه خواهد شد و اگر مثلا سیمان از شهرهای مرکزی به تهران حمل شده، کرایه حمل موجب افزایش نرخ مصرف کننده نخواهد بود. اما تفاوت کرایه حمل منطقه ای با کرایه حمل به سایر مناطق کشور از سودآوری شرکت ها خواهد کاست. بنابراین شرکت های سیمانی که امکان عرضه محصول در منطقه خود را داشته باشند، نسبت به سایر رقبا از مزیت برخوردار هستند. این موضوع مشکل حادی ایجاد نخواهد کرد. ضمن اینکه کارگروه های منطقه ای انجمن سیمان هم بسیار فعال هستند. 

شیخان در ادامه با اشاره به طرح مسکن امید بر بازار سیمان اظهار کرد: هر طرحی در بازار مسکن از جمله طرح مسکن امید و طرح نوسازی بافت های فرسوده، می تواند تقاضای سیمان داخلی را افزایش دهد و اثر اجرای چنین طرح هایی برای شرکت های سیمانی، مثبت خواهد بود. 

این فعال صنعت سیمان در مورد تاثیر احتمالی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی های شرکت های سیمانی گفت: ظاهرا برخی شرکت ها تمایل به تجدید ارزیابی دارایی های خود دارند و این موضوع هم اتفاق مثبتی برای شرکت های سیمانی است.

وی در خاتمه تصریح کرد: آمارها نشان می دهد وضعیت تولید و تحویل سیمان در ۳ ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته، بهبود یافته و امیدواریم این روند تداوم یابد. به رغم تحریم ها و مشکلات، صنعت سیمان چشم انداز روشنی پیش رو دارد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: