تعداد بازدید : ۶۸۶
کد خبر : ۱۹۳۸۲۱
گزارش مثبت از سیمان ساز شیرازی؛
۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
جمع درآمدهای عملیاتی شرکت سیمان فارس در این دوره معادل 246 میلیارد و 310 میلیون ریال بوده است که شامل فروش بیش از 173 هزار تن سیمان و کلینکر بوده است.

سود 322 ریالی هر سهم «سفار» در سه ماهه نخست سال مالی/ انتظار سهامداران برای گزارش عملکرد تیرماه

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده سه ماهه منتهی به پایان خرداد ماه سال جاری، شرکت سیمان فارس در این دوره موفق به کسب سود خالص 74 میلیارد و 991 میلیون ریالی شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 78 درصد رشد را نشان می‌دهد. با این حال، سود عملیاتی محقق شده شرکت در مقایسه با سه ماهه قبل از آن تغییر خاصی را نشان نمی‌دهد.

جمع درآمدهای عملیاتی شرکت در این دوره معادل 246 میلیارد و 310 میلیون ریال بوده است که شامل فروش بیش از 173 هزار تن سیمان و کلینکر بوده است.

متوسط نرخ فروش هر تن سیمان در این دوره، 1 میلیون و 497 هزار ریال بوده و نرخ فروش کلینکر که کمتر از 5 درصد فروش را به خود اختصاص داده است، یک میلیون و 165 هزار ریال بوده است. تمامی فروش‌های شرکت در بازارهای داخلی انجام شده است. مقادیر فروش برآوردی برای سال جاری در محصول سیمان و کلینکر به ترتیب 500 و 40 هزار تن است.

با توجه به مجوز صادر شده در خصوص افزایش نرخ سیمان به بیش از 1.84 میلیون ریال در هر تن می‌بایست منتظر گزارش عملکرد فروش شرکت‌های سیمانی در تیر ماه با توجه به نرخ‌های جدید باشیم.

سود 322 ریالی هر سهم «سفار» در سه ماهه نخست سال مالی/ انتظار سهامداران برای گزارش عملکرد تیرماه

با این حال برخی کارشناسان عقیده دارند که نرخ‌های جدید با توجه به کشش کم بازارهای داخلی به ویژه با توجه به رکود ساخت‌وساز در کشور، قابلیت تحقق را نخواهند داشت و احتمال ارائه تخفیف در نرخ‌های جدید از سوی شرکت‌های سیمانی وجود خواهد داشت. همچنین یکی دیگر از ریسک‌های شرکت‌های سیمانی را می‌توان احتمال افزایش قیمت نهاده‌های انرژی شامل گاز و برق این شرکت‌ها عنوان کرد که با توجه به عدم تغییر جدی نرخ‌های در سال‌های اخیر و ارائه مجوز افزایش نرخ فروش محصولات به میزان 35 درصد، دور از انتظار نخواهد بود. با توجه به این موارد سهامداران و سرمایه‌گذاران شرکت‌های سیمانی منتظر ارائه گزارش عملکرد شرکت‌های سیمانی از حیث مقادیر و نرخ‌های فروش جدید در جهت ارزیابی ارزندگی و یا عدم ارزندگی قیم سهام شرکت‌های این صنعت با توجه به قیمت‌های فعلی هستند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: