تعداد بازدید : ۷۰۵
کد خبر : ۱۹۳۸۵۶
مدیرمالی شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمال شرق در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
رغم کاهش نرخ ارز، تورم کاهش نداشته و بهای تمام شده ساختمان افزایشی بوده و با در نظر گرفتن کاهش درآمدهای کشور، به نظر می‌رسد نرخ ارز مجددا افزایش یافته و تحت تاثیر هیجان ناشی از افزایش نرخ ارز، بازار مسکن هم حرکت خواهد کرد.
رخوت در معاملات تیرماه / عدم جذابیت تجدید ارزیابی برای ساختمانی ها

به گزارش بورس نیوز، شرکت های ساختمانی که در واقع جزو جاماندگان از رشد بازار سرمایه در سال قبل بودند، امسال خوش درخشیدند و هم درآمدهای مناسب تری شناسایی کردند و هم رشد قیمت قابل توجهی داشتند.

«ثشرق» از ابتدای امسال بازدهی تقریبا ۶۷ درصدی برای سهامداران خود به ارمغان آورده است.

سرمایه گذاری مسکن شمال شرق در خردادماه سال جاری از محل واگذاری پروژه های خود بیش از ۷۷ میلیارد ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۴۰ درصد رشد داشته است. 

این شرکت براساس عملکرد ۹ ماهه برای سال مالی منتهی به پایان شهریور ۹۸ از محل واگذاری پروژه های خود مبلغ ۳۹۰ میلیارد ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸۲ درصد رشد داشته است.

با توجه به نوسانات اخیر بازار ارز، برخی معتقدند شاید بخشی از نقدینگی از بازار ارز به سمت بازار مسکن حرکت کند.

مصطفی دانایی مدیرمالی شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال شرق در گفت‌وگو با بورس نیوز در خصوص تاثیر نوسان نرخ ارز بر بازار مسکن بیان کرد: به کاهش نرخ ارز خوشبین نیستم و به نظر می رسد سیر نزولی بازار ارز، تداوم نخواهد داشت. اما در مجموع کاهش نرخ ارز منجر به رکود معاملات بازار مسکن خواهد شد؛ ولی کاهش قیمت در پی نخواهد داشت. 

وی افزود: به رغم کاهش نرخ ارز، تورم کاهش نداشته و بهای تمام شده ساختمان افزایشی است. با در نظر گرفتن کاهش درآمدهای کشور، به نظر می رسد نرخ ارز مجددا افزایش یافته و تحت تاثیر هیجان ناشی از افزایش نرخ ارز، بازار مسکن هم حرکت خواهد کرد. 

دانایی در مورد وضعیت فروش شرکت گفت: روند فروش تا خردادماه مطلوب بود، اما از تیرماه معاملات وارد فاز رکودی شده و به نظر می رسد روند فروش ۳ ماهه نخست سال ۹۸، در فصل تابستان تکرار نخواهد شد.

این کارشناس بازار مسکن در رابطه با تاثیر تغییر در شیوه های فروش مسکن (از جمله حضور پررنگ تر استارت آپ ها و فروش متری و اجاره به شرط تملیک و...) بر بازار مسکن گفت: رونق بازار مسکن در گرو تقاضای سرمایه گذاری در این بازار و تلاطم بازارهای موازی است و اصولا، روش هایی همچون اجاره به شرط تملیک و فروش متری، گره مشکلات بازار مسکن را نخواهد گشود. قدرت خرید متقاضیان واقعی مسکن در یکی _ دو سال اخیر به شدت کاهش یافته و مبلغ اقساط طرح هایی مانند اجاره به شرط تملیک احتمالا در توان بسیاری از خانوارها نخواهد بود. 

دانایی در خاتمه در پاسخ به این سوال که «آیا افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها برای شرکت های ساختمانی جذاب خواهد بود یا نه؟» اظهار داشت: افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها عمدتا در شرکت های تولیدی که دارایی های ثابت با ارزشی در اختیار دارند و یا در شرکت های مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت انجام می شود و شرکت های ساختمانی معمولا رغبتی به افزایش سرمایه از این محل ندارند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: