کد خبر : ۱۹۳۸۷۱
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۹
سازمان بورس به‌عنوان نهاد ناظر بر بازارسرمایه، صلاحیت حرفه‌ای یکی از اعضای هلدینگ بورسی را رد کرد تا افراد غیرمتخصص بر صندلی مدیریت تکیه نزنند.
تایید صلاحیت هیات مدیره شرکت‌ها تنها با مُهر سازمان

به گزارش بورس نیوز، خبری مبنی بر عدم صلاحیت شخصی جهت عضویت در هیات مدیره یکی از هلدینگ‌های بورسی گوش‌به‌گوش می‌چرخد.

بر همین اساس، سازمان بورس در نامه‌ای خطاب به یکی از اعضا هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری گروه صنعتی ملی گویا به صراحت آورده که صلاحیت لازم برای عضویت در هیات مدیره این هلدینگ اقتصادی، وجود ندارد.

همچنین این سازمان در نامه‌ای دیگر اعلام کرد که تصدی سمت عضو موظف هیات مدیره برای آیدین مولازاده به علت عدم صلاحیت علمی امکانپذیر نیست.

تایید صلاحیت هیات مدیره شرکت‌ها تنها با مُهر سازمان

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار، این اظهارات را در نامه‌ای خطاب به مدیریت شرکت سرمایه‌گذاری گروه صنعتی ملی آورده و در انتها هم معرفی شخص واجد شرایط جایگزین نامبرده برای بررسی صلاحیت حرفه‌ای و تکمیل اعضای هیات مدیره شرکت مذکور را در اسرع وقت الزامی دانسته و خواستار رعایت قوانین شده است.

تایید صلاحیت‌های هیات مدیره بر عهده سازمان است
محمدرضا معتمد مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: با توجه به تعدد نهادهای مالی و اشخاصی که می بایست سوابق آنها جهت تایید صلاحیت و عضویت در هیات مدیره بررسی شود، اطلاعات خاصی از نامبرده به صورت آنی وجود نداشته ضمن آنکه این موارد کاملا محرمانه تلقی می‌شود؛ اگر نامه یا اطلاعات دیگری به بیرون درز کرده، از سوی سازمان نبوده و شرکت‌ها نباید این موارد را افشای عمومی کنند.

وی تصریح کرد: به طور کلی تایید صلاحیت اعضای هیات مدیره نهادهای مالی بر اساس قانون به عهده سازمان بورس بوده و دارا بودن مدرک تحصیلی مرتبط و دارا بودن حداقل سابقه شغلی، از جمله شرایط تایید صلاحیت است؛ هر شخصی که شرایط درج شده در قانون را نداشته باشد، تایید صلاحیت نخواهد شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" کوثر " آماده برگزاری مجمع می شود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه کوثر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ برگزار خواهد شد.

" غنوش " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نوش مازندران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ برگزار خواهد شد.
تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۷۰۰ ریالی در مجمع " کدما "

مجمع عمومی شرکت معدنی دماوند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ برگزار شد.

" کرمان " در نخستین روز آذر به مجمع می رود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمايه گذاري توسعه و عمران استان کرمان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پمپ بنزین‌های بسته تا دقایقی دیگر باز می‌شوند
سخنگوی وزارت نفت: برخی پمپ‌بنزین‌ها با از مدار خارج شدن شبکه هوشمند، خودشان اقدام به توقف عرضه بنزین کرده‌اند که این جایگاه‌ها تا دقایقی دیگر برای عرضه بنزین آزاد در مدار قرار می‌گیرند.