تعداد بازدید : ۶۴۴
کد خبر : ۱۹۳۸۸۴
عملکرد ۳ماهه این پتروشیمی تازه وارد بررسی شد؛
۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
جمع مقادیر فروش انواع محصولات شرکت در این دوره به بیش از یک میلیون تن رسیده و شرکت برآورد کرده که جمع فروش مقداری سال جاری به ۴میلیون و ۲۹ هزار تن برسد.
سود خالص ۵.۵۲۶ میلیارد ریالی «نوری» در سه ماهه نخست/ افزایش حاشیه سود عملیاتی شرکت

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت پتروشیمی نوری در سه ماهه نخست سال جاری عملکرد مطلوبی را داشته و با کسب بیش از ۵۸ هزار و ۶۱۹ درآمد عملیاتی موفق به کسب سود خالص قابل ملاحظه ۵هزار و ۵۲۶میلیارد ریالی و معادل ۱.۸۴۲ریال به ازای هر سهم گردیده است.

حاشیه سود ناخالص کسب شده شرکت در این دوره معادل ۵.۵۸۰میلیارد ریال بوده که عمدتا از محل تولید و فروش دو محصول پارازایلین در بازار‌های داخلی و صادراتی به مبلغی بیش از ۳.۱۰۰ میلیارد ریال و همچنین تولید و فروش محصول برش سنگین در بازار‌های صادراتی به مبلغ ۵.۴۰۹ میلیارد ریال محقق شده است.

لازم به ذکر است، تولید و فروش اکثر محصولات دیگر شرکت از جمله برش سبک، بنزن، رافینیت و رافینیت مخلوط منجر به کسب زیان ناخالص شده و این محصولات به عنوان محصولات فرعی شرکت با توجه به کیفیت خوراک دریافتی از پالایشگاه‌های گازی پارس جنوبی تولید می‌شوند.
سود خالص ۵.۵۲۶ میلیارد ریالی «نوری» در سه ماهه نخست/ افزایش حاشیه سود عملیاتی شرکت
جمع مقادیر فروش انواع محصولات شرکت در این دوره به بیش از یک میلیون تن رسیده و شرکت برآورد کرده که جمع فروش مقداری سال جاری به ۴ میلیون و ۲۹ هزار تن برسد.

در این دوره همچنین شاهد شناسایی سود تسعیر ارز دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی شرکت به مبلغ ۱.۲۵۰ میلیارد ریال و همچنین شناسایی سود سپرده‌های بانکی شرکت به مبلغ ۳۵۳ میلیارد ریال بوده ایم.

در حال حاضر نماد معاملاتی شرکت با توجه به برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت متوقف است. انتظار می‌رود که در مجمع پیش رو شاهد تقسیم سود بالای شرکت و احتمال تقسیم سود هر سهم ۶.۰۰۰ تا ۶.۵۰۰ ریالی باشیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: