تعداد بازدید : ۲۳۸۵۱
کد خبر : ۱۹۳۹۹۸
۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
با توجه به فرصت‌های پیش رو در بازار سرمایه و سهام موجود در پرتفوی شرکت، ارزش سرمایه گذاری‌ها نسبت به دوره مشابه ۴ماهه سال گذشته با رشد ۱.۰۴۴ درصدی مواجه بوده است.

سرمایه‌گذاری سلیم آماده ورود به تالار بورس

آقامحمدیان مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سلیم در گفت‌وگو با بورس‌نیوز ضمن بیان این مطلب گفت: شرکت سرمایه‌گذاری سلیم در عملکرد ۴ماهه امسال خود ۱۷۸.۴۸۷میلیون ریال سود خالص ساخته که نسبت به دوره مشابه سال قبل دارای رشد ۴۰۷درصدی است. 

وی ادامه داد: هیات مدیره تا انتهای سال تمامی تلاش خود را در جهت رسالت خویش یعنی افزایش سود سهامداران اصلی خود که همان قشر کارگری و عزتمند گروه صنعتی ایران‌خودرو است بکار گرفته و با بهره‌گیری بهینه از منابع انسانی کارآمد و متعهد، استفاده بهینه از سرمایه‌ها، صرفه‌جویی در مصارف و به‌کارگیری مناسب‌ترین سیستم‌ها و روش‌های مدیریتی نوین به ارقام بالاتری در سود و حداکثرسازی ثروت سهامداران برسیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سلیم تصریح کرد: شرکت سرمایه‌گذاری سلیم در سال ۱۳۸۳ به‌عنوان یک شرکت سهامی عام تأسیس و در سال ۱۳۹۳ توسط تعاونی اعتبار گروه صنعتی ایران‌خودرو خریداری و سرمایه ثبتی آن از ۱۰ میلیارد ریال به ۱.۶۲۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

وی افزود: موضوع فعالیت اصلی شرکت، سرمایه‌گذاری در سهام منتشر شده در بورس اوراق بهادار، اوراق مشارکت منتشر شده در فرابورس ایران، واحد‌های سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری، اوراق بهادار خارج از بورس و فلزات گران‌بهاء، گواهی‌های سپرده نزد بانک‌ها، دارایی‌های فیزیکی قابل معامله در بورس و سایر پروژه‌های اقتصادی و واحد‌های تولیدی است.

آقا محمدیان خاطرنشان کرد: در راستای اجرای سیاست‌های تعاونی اعتبار گروه صنعتی ایران خودرو، حدود ۷۳درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری سلیم، به کارکنان گروه صنعتی ایران‌خودرو انتقال یافت و این شرکت در حال حاضر متعلق به حدود ۴۵۰۰۰نفر از کارکنان گروه صنعتی ایران‌خودرو است.

وی افزود: بخش عمدۀ دارایی‌های شرکت در حال حاضر در قالب شرکت‌های گسترش سرمایه گذاری ایرانیان، ایمن خودرو شرق، توسعه تجارت و خدمات خودرو، تولیدی و صنعتی گوهرفام، ترنیان سهم و بازرگانی ستاک سلیم آریا بوده و از این‌رو محور عمده فعالیت شرکت سرمایه‌گذاری سلیم در زنجیرۀ ارزش خودرو، تولید و فروش قطعات خودرو، فعالیت‌های پیمانکاری و سرمایه گذاری شکل‌گرفته است.

به گفته آقا محمدیان، بزرگ‌ترین هدف شرکت سرمایه گذاری سلیم بهره‌گیری از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صنعت خودرو، بازار سرمایه و سایر حوزه‌های جذاب صنعت به منظور کسب سود و ثروت‌آفرینی برای سهامداران خود می‌باشد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سلیم اظهار داشت: همانطور که ملاحظه می‌شود شرکت در پایان دوره منتهی به ۲۹/۱۲/۱۳۹۶ دارای سود خالص ۲۰.۰۲۳ میلیون ریال بوده که توانسته در سال ۱۳۹۷ به سود خالص ۶۵.۷۴۸ میلیون ریال و در ۴ ماهه سال ۱۳۹۸ با رشد چندین برابری به رقم ۲۳۲.۱۲۵ میلیون ریال برسد.

سرمایه گذاری سلیم آماده برای بورسی شدن

وی بیان کرد: خوشبختانه شرکت توانسته است در سال ۱۳۹۸ با استفاده بهینه از سرمایه و بهینه کردن پرتفوی سرمایه گذاری خود در کنار بهره گیری از نیروی انسانی کارآمد و متخصص به سود خالص ۱۷۸.۴۸۷ میلیون ریالی برسد که نشان می‌دهد شرکت با تحول شگرفی مواجه شده، که تا پایان سال به مثبت شدن بیشتر این سود نیز خوشبین باید بود.

آقا محمدیان تاکید کرد: با توجه به فرصت‌های پیش رو در بازار سرمایه و سهام موجود در پرتفوی شرکت، ارزش این سرمایه گذاری‌ها رشد قابل توجهی داشته بطوریکه ارزش روز سرمایه گذاری‌های کوتاه مدت شرکت برابر با ۲.۷۰۱.۴۸۸ میلیون ریال است که نسبت به دوره مشابه ۴ ماهه سال قبل رشد ۱.۰۴۴ درصدی را دارد همچنین ارزش روز کل پرتفوی شرکت سرمایه گذاری سلیم در ۲۹/۰۴/۱۳۹۸ برابر با ۳.۷۶۹.۷۷۰ میلیون ریال است که نسبت به دوره مشابه ۴ ماهه سال قبل ۲۱۵ درصد رشد داشته است.

سرمایه گذاری سلیم آماده برای بورسی شدن

آقا محمدیان با اشاره به اهم برنامه‌های آتی شرکت در طی سال ۱۳۹۸ گفت: اقدامات اولیه برای پذیرش در بورس شرکت‌های تابعه و طرح افزایش سرمایه شرکت‌های سودده در دست اجرا بوده و طی برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته این شرکت‌ها در بورس پذیرش و افزایش سرمایه خواهند داد. 

از جمله این برنامه‌ریزی‌ها می‌توان به «برنامه استراتژیک توسعه شرکت گوهرفام و ورود به بورس»، «برنامه استراتژیک توسعه شرکت ایمن خودرو و ورود به بورس»، ادغام شرکت‌های زیان ده و برنامه خروج از زیان انباشته شرکت ترنیان سهام» و «برنامه افزایش سرمایه شرکت‌های تابعه» اشاره کرد.

آقامحمدیان در پایان با اشاره به اینکه بازده حقوق صاحبان سهام شرکت سرمایه گذاری سلیم طی سنوات گذشته در حدود ۵ درصد بوده است استراتژی شرکت هدایت و جایگزینی دارایی‌های بدون بازده و راکد با دارائی‌های با بازده مناسب می‌باشد. بطوریکه طی ۶ ماه گذشته بخشی از این دارائی‌ها جایگزین گردیده و متوسط بازدهی سالیانه حقوق صاحبان سهام با رشد خیره کننده‌ای در حال حاضر به ۴۵ درصد رسیده است. وی بیان داشت که فرایند تغییر دارائی‌های بدون بازده به دارائی‌های با بازدهی مناسب فرایندی تخصصی، زمانبر و نیازمند بررسی عوامل گوناگونی است که در چشم انداز ۲ ساله آتی شرکت، ورود کلیه دارائی‌های بدون بازده به چرخه سودآوری با سرعت بالا در دستور کار شرکت است.

مجید عباسی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
خوب مرد مومن اگه هرکی پشگل هم داشت یا میخرید با این نرخ روز افزون تورم به سود مناسبی دست می یافت آیا شما این سود آوری که میگی بیش تر از تورم بوده مثلا اگه سال ۸۳ پراید میخریدی با این سرمایه ۷ میلیون میشد ۱۰ پراید الانم میشه ۱۰ باهاش خرید ؟؟؟؟ تازه یر به یره اگه میشه ۱۱ خرید تازه ۱ سود داده
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: