تعداد بازدید : ۱۱۰۸
کد خبر : ۱۹۳۹۹۹
کارشناس صنعت فولاد در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۰۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳
تحریم ها اگرچه مشکلات و محدودیت هایی به همراه داشته، اما سد راه صادرات صنعت فولاد نبوده است.

خوشبینی به تداوم روند صعودی سودآوری فولادی ها/ طرح های حوزه مسکن، نقطه قوتی برای بازار فولاد داخل
به گزارش بورس نیوز، شرکت های فولادی در ۳ ماهه خوش درخشیدند و سودهای تحقق یافته، حاکی از روند مطلوب تولید و فروش در این شرکت ها بود. 

«فولاد» در ۳ ماهه با پرش ۱۳۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، به ازای هر سهم ۲۹۰ ریال محقق کرد. «فولاژ» در همین مدت سود خالص را ۷۰۰ درصد افزایش داد. «کاوه» با رشد ۲۲۴ درصدی نسبت به ۳ ماهه ۹۷ (با احتساب افزایش سرمایه ۵۷ درصدی)، به ازای هر سهم ۲۴۶ ریال محقق کرد. «ذوب» در همین مدت با احتساب افزایش سرمایه ۸۵ درصدی، سود خود را ۱۴۲ درصد افزایش داد و «هرمز» با جهش ۱۸۲ درصدی، به ازای هر سهم ۲۲۰ ریال محقق کرد.

با این حال سهم های این گروه آنطور که باید مورد اقبال بازار قرار نگرفت و دغدغه بابت عدم تکرار روند مثبت سودآوری شرکت ها در ماه های آینده، مجال رشد را از این گروه گرفت.

محمد آزاد کارشناس و فعال صنعت فولاد در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: دغدغه ای بابت کاهش فروش شرکت های فولادی در ماه های آینده وجود ندارد. 

رییس سابق اتحادیه صنف آهن و فولاد و فلزات در ادامه گفت: تحریم ها اگرچه مشکلات و محدودیت هایی به همراه داشته، اما سد راه صادرات صنعت فولاد نبوده است. ضمن اینکه اوضاع داخلی هم به گونه ای است که انتظار می رود حجم ساخت و ساز، افزایش یابد. کشور نیازمند احداث واحدهای مسکونی جدید و نوسازی ساختمان ها و بناهای فرسوده است و از برنامه های دولت هم چنین استنباط می شود که به زودی شاهد اجرای طرح هایی در حوزه مسکن خواهیم بود. اجرای طرحی مشابه مسکن مهر با هدف ساخت و ساز فوری و ارزان قیمت و البته با حجم بالا در حوزه مسکن، قطعا تاثیر با اهمیتی هم بر تقاضای صنعت فولاد خواهد داشت و فروش داخلی را رونق می بخشد.

وی افزود: برنامه صنعت فولاد، افزایش ظرفیت تولید تا سال ۱۴۰۴ بوده و با این شرایط، سهم های فولادی کماکان گزینه های مناسبی برای سرمایه گذاری تلقی می شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: