تعداد بازدید : ۱۰۳۰
کد خبر : ۱۹۴۰۲۷
یک منبع آگاه در گفت و گو با بورس نیوز مطرح کرد
۰۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
پتروشیمی مبین بزرگترین شرکت در صنعت ارائه سرویس های جانبی شرکتهای پتروشیمی « تامین برق، جداسازی هوا ، گاز و آب» است. پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت،شایعات و شنیده هایی به گوش می رسید بر این اساس که تغییر نام شرکت و تغییر بخش هایی از اساس نامه جهت یک توافق بوده که منجر به دریافت سوخت با نرخ 132 تومان می شود .

در همین رابطه، یک منبع آگاه در پتروشیمی مبین به خبرنگار بورس نیوز گفت: تغییر نام این شرکت به «شرکت مبین انرژی خلیج فارس» تصویب شده است اما ثبت آن در کدال منوط به تایید سازمان بورس است.

وی در خصوص کاهش نرخ سوخت و صحت این مطلب عنوان کرد: رایزنی با وزارت نفت باید صورت گیرد زیرا شرکت ما دیگر عنوان" پتروشیمی" ندارد و نرخ مصوب پتروشیمی ها 260 تومان است . در صورت تایید ، نرخ 132 تومان تصویب خواهد شد و احتمال این امر زیاد است.

این منبع آگاه در رابطه با تاثیر نرخ سوخت بر شرایط شرکت اظهار داشت: درآمدها منوط به قوانین شورای رقابت است. اگر نرخ سود تحویلی به پتروشیمی ها 260 تومان تعیین شود، با فرمول شورای رقابت حدود 270 میلیارد تومان به هزینه ها اضافه می شود. در این فرمول هنوز هزینه سوخت لحاظ نشده است و درآمدهای سال 98 در هاله ای از ابهام قرار دارد.

وی در پایان روند گزارش های منتشره سه ماهه را مثبت اعلام کرد و افزود: کلیه پیش بینی های صورت گرفته در سال 97 تحقق یافته و سود خالص دریافتی نیز وضعیتی صعودی دارد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: