تعداد بازدید : ۶۱۱
کد خبر : ۱۹۴۰۲۹
عضو هیات نمایندگان اتاق ایران در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۰۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶

به گزارش بورس نیوز، از تاریخ 5 مردادماه سال جاری فقط واحدهای نوردی مندرج در لیست بهین یاب اجازه خرید شمش از بورس کالا دارند. خریداران شمش فولادی موظف به عرضه 75 درصد وزن شمش خریداری شده به صورت محصولات فولادی در بورس کالا هستند. 

 با این بخشنامه واحدهای نورد که شمش مصرف میکنند راحت تر میتوانند شمش فولاد بخرند، ولی از طرفی با محدودیت ایجاد شده رکود معاملات شمش فولاد بیشتر خواهد شد. ضمن اینکه قیمت میلگرد نیز تابعی از قیمت شمش فولاد است و رکود یا رونق قیمت شمش بر قیمت میلگرد و محصولات نورد شده نیز تاثیر میگذارد.

امیرحسین کاوه عضو هیات نمایندگان اتاق ایران ضمن ابراز نگرانی در مورد مصوبه اخیر ستاد تنظیم بازار به خبرنگار بورس نیوز گفت: طبق مصوبه اخیرا ستاد تنظیم بازار به منظور کنترل عرضه و تقاضا، خریداران بورس کالا را ملزم به بخشی از محصول تولیدی خود را در بورس کالا عرضه می کنند. 

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل اضافه کرد: با توجه به اینکه محصول تولیدی خریداران بورس کالا (مثلا صنایع پایین دستی فولاد) طیف بسیار وسیعی دارد، این کار امکانپذیر به نظر نمی رسد. امیدواریم بورس کالا بدون بررسی کافی این مصوبه را نپذیرد؛ چرا که تبدیل بورس کالا به بازاری برای خرده فروشی محصولاتی همچون کابینت و لوله و... در آینده دردسرساز خواهد شد. مشتریان صنایع خرد و پایین دستی هم رغبتی برای خرید این کالاها از رینگ بورس نشان نخواهند داد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: