تعداد بازدید : ۱۰۵۱
کد خبر : ۱۹۴۱۰۲
معاون وزیر صنعت در گفت‌وگو با بورس‌نیوز اعلام کرد:
۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
اگر قرار باشد کسب‌وکارهای نوین بدون دخالت دولتی‌ها رشد کنند باید بازار سرمایه باید راه را برای ورود ایشان به بورس هموار سازد.

بازار سرمایه جایگزین مناسبی برای بانک‌ها / تغییر رفتار بازار سنتی در مقابل استارت آپ ها

سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزیر صنعت در گفت‌وگو با خبرنگار بورس‌نیوز ضمن بیان این مطلب گفت: در حوزه کسب‌وکارهای نو در 5 سال گذشته کارهای خوبی شده و استارت‌آپ‌ها رشد خوبی را در این سال‌ها تجربه کردند.

وی ادامه داد: امسال نیز تحرک زیادی در حوزه استارت‌آپی رخ داد و حوزه صنعت هم چاره‌ای ندارد و باید به‌عنوان یک الزام متناسب با تحولات جدید حرکت کند.

زرندی با اشاره به حرکت روبه‌جلوی کسب‌وکارهای نوین بدون دخالت بخش دولتی، گفت:  تحول جدید نیاز کمتری به حضور مستقیم دولت دارد و ما تنها باید بسترسازی را انجام دهیم. اگر بتوانیم پای شرکت‌های استارت آپی را به حوزه صنعت بازکنیم به‌خودی‌خود تحولات رخ می‌دهد.

وی با اشاره به کاهش مقاومت‌ها در مقابل کسب‌وکارهای نوین از سوی بازار سنتی کشور، تصریح کرد: به نظرم این موضوع در حال کمرنگ‌تر شدن بوده اما؛ امروز بحث این است که از این ظرفیت چطور می‌شود استفاده کرد. ما در حوزه صنعت بحث انقلاب صنعتی چهارم راداریم که به‌نوعی اصل و پایه اصلی آن در شرکت‌های نوآور و فناور محور است.

معاون وزیر صمت تأکید کرد: جلسات متعددی با نظام صنفی و مجموعه‌های مرتبط با وزارت ارتباطات داریم تا بیشتر بتوانند این دو صنف صنعتی و استارت آپی را باهم مرتبط سازیم.

وی اظهار داشت: در حوزه‌های فینتک ها هم پتانسیل جدیدی به وجود آمده که در نگاه جدید تأمین مالی باید به آن توجه شود. به‌خصوص در تأمین مالی شرکت‌های کوچک و خرد و متوسط این مهم شدنی است. همچنین باید پلتفرم‌هایی که در حوزه کرودفاندینگ فعال شدند بتوانند مجوز اجرایی‌شان را بگیرند که به حوزه اصناف ما کمک کنند.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت در مورد بازار سرمایه و نقشی که در رشد کسب‌وکارهای نوین دارد گفت: اساس تحول در شرایط جدید مالی بازار سرمایه است. در حوزه صنعت نگاه بانک محور بوده و  برای اینکه از این دیدگاه خلاص شویم تنها راه حضور پررنگ در بازار سرمایه است که این مهم نیز باکمی تغییر نگرش در هر دو سو رخ خواهد داد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: