تعداد بازدید : ۸۴۶
کد خبر : ۱۹۴۱۳۴
مدیرکل دفتر سهام عدالت سازمان خصوصی سازی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۳
ارزش روز سهام عدالت در حال حاضر بالغ بر ۱۴۰ هزار میلیارد تومان است و بدین ترتیب می توان گفت ارزش سهام عدالت در این چند سال، بیش از ۵ برابر شده است.
رشد ۵ برابری ارزش سهام عدالت هر فرد نسبت به زمان واگذاری

اسماعیل مختاری دولت آبادی مدیرکل دفتر سهام عدالت سازمان خصوصی سازی در گفتگو با بورس نیوز در خصوص آخرین وضعیت آزادسازی سهام عدالت بیان کرد: مجلس شورای اسلامی پیگیر آزادسازی سهام عدالت بوده و احتمالا لایحه مربوطه تا پایان دوره مجلس نهم نهایی شده و آزادسازی انجام خواهد شد. 

وی ادامه داد: جزییات دقیق آزادسازی سهام عدالت هنوز مشخص نیست اما؛ تلاش می شود آزادسازی سهام عدالت به نحوی انجام شود که هم آرامش بازار سرمایه حفظ شود و هم منافع سهامداران مشمول سهام عدالت تامین شود. قطعا تمامی جوانب سنجیده شده و طرحی ارایه خواهد شد که دغدغه های موجود را کاهش دهد.

«رشد ۵ برابری ارزش روز سهام عدالت نسبت به زمان واگذاری»
مدیرکل دفتر سهام عدالت سازمان خصوصی سازی در رابطه با ارزش روز سهام عدالت گفت: سبد سهام عدالت شامل سهم شرکت های بزرگ گروه پتروشیمی، فولادی، پالایشی و... نیز تعدادی شرکت غیر بورسی سوده است. ارزش روز سهام عدالت در حال حاضر بالغ بر ۱۴۰ هزار میلیارد تومان است و بدین ترتیب می توان گفت ارزش سهام عدالت در این چند سال، بیش از ۵ برابر شده است.

وی اضافه کرد: بابت عملکرد مالي شركت هاي سرمايه پذير در سال ۹۵ مبلغ ۱۵۰ هزار تومان و بابت عملکرد سال ۹۶، مبلغ ۱۷۵ هزار تومان به حساب مشمولان سهام عدالت دارنده سهم كامل ١ ميليون تومان ، واریز شد. با بررسي هاي مقدماتي صورت گرفته عملکرد سال ۹۷ شرکت ها بهتر از سنوات قبل بوده و قطعا سود مناسب تری هم در انتظار سهامداران و مشمولان خواهد بود.

دولت آبادی افزود: هنوز تمام شرکت ها، مجامع خود را برگزار نکرده اند و میزان سودی که بابت عملکرد ۹۷ بین سهامداران توزیع خواهد شد، مشخص نیست؛ اما بدون شک سود تقسیمی سهام عدالت در سال جاری نسبت به سال گذشته، رشد بهتري خواهد داشت؛ از این رو، سود تقسیمی امسال، احتمالا برای دارندگان سهام عدالت جذاب خواهد بود. سود تقسیمی احتمالا در ماه های پایانی سال، به حساب سهامداران واریز خواهد شد. 

«استراتژی سهام عدالت در مورد افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی»
دولت آبادی در مورد استراتژی سهام عدالت در مورد افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی گفت: با توجه به اینکه سهام عدالت در بسیاری از شرکت ها، سهامدار عمده محسوب می شود، طرح های افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی قبل از هر اقدامی، توسط سازمان خصوصی سازی بررسی می شود و چنانچه شرکت در افزایش سرمایه ها، توجیه اقتصادی داشته باشد حتما در افزایش سرمایه ها شرکت خواهیم کرد. ضمن اینکه سود امسال سهام عدالت، رشد مطلوبی داشته و احتمالا بخشی از آن جهت مشارکت در طرح های افزایش سرمایه، در نظر گرفته خواهد شد. 

«توصیه به دارندگان سهام عدالت»
وی در خاتمه به دارندگان سهام عدالت توصیه کرد: خوشبختانه ارزش سهام عدالت رشد مطلوبی داشته و با در نظر گرفتن شرايط مناسب  و وضعیت بنیادی شرکت هایی که در سبد سهام عدالت قرار دارند، به نظر می رسد روند مثبت رشد ارزش سهام و نیز سود سهام عدالت تداوم خواهد داشت. بنابراین امیدواریم مردم قدر این دارایی ارزشمند خود را بدانند و در صورت فراهم شدن امکان معامله سهام عدالت، سعی در حفظ و نگهداری آن و بهره مندی از سود سنواتی سهام عدالت که روند افزایشی دارد، داشته باشند. هدف از واگذاری سهام عدالت به مردم نیز، کاهش برخی مشکلات مردم بوده و استراتژی سرمایه گذاری بلند مدت بر روی این سهام، به تحقق این هدف مهم کمک خواهد کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: