تعداد بازدید : ۲۹۳۲
کد خبر : ۱۹۴۲۴۲
آبسیم گزارش داد؛
۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
همواره جذب سپرده بیشتر برای بانک‌ها جذابیت خاصی داشته و اغلب برنامه‌ها به این سمت هدایت شده است. حال سه تفنگدار بانک‌ها در صدر رتبه‌بندی‌ها قرار گرفته‎اند.

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، جذب سپرده و نقدینگی‌های رها شده و در دست مردم، یکی از مسابقات هیجان‌انگیز بین بانک‌ها است که گاهی حتی این صنعت را به سمت رقابت منفی سوق می‌دهد.

رتبه‌‎بندی از جنس پول / کدام بانک‌ها در جذب سپرده موفق‎تر بودند؟

در حال حاضر که وضعیت اقتصاد در شرایط مطلوبی قرار ندارد، این رقابت منفی و کاهش تسهیلات اعطایی، موجب شده تا تراز برخی بانک‌ها منفی شود.

در رتبه‌بندی بانک‌های حاضر در بازار سرمایه مشخص شد که «وبملت» با جذب ۲۳۵ هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان از انواع سپرده، بیشترین جذب را در بین بانک‌ها داشته و رتبه اول را از آن خود کرده است. در واقع، مبلغ کل سپرده‌های این بانک ۴۷ برابر سرمایه اسمی ۵ هزار میلیارد تومانی است. به این ترتیب، ۱۸ درصد از کل سپرده بانک‌های حاضر در بازار سهام مختص بانک «ملت» است.

پس از آن، «وبصادر» با جذب ۱۸۰ هزار و ۱۲۲ میلیارد تومان سپرده در جایگاه دوم قرار دارد و رده سوم با ۱۵۸ هزار و ۴۱۵ میلیارد تومان به «وتجارت» رسید. «وبصادر» و «وتجارت» به ترتیب، ۱۴ و ۱۲ درصد از حجم کل سپرده‌های بانکی را درون گاوصندوق‌های خود جای داده‌اند.

رتبه‌‎بندی از جنس پول / کدام بانک‌ها در جذب سپرده موفق‎تر بودند؟

این موضوع نشان می‌دهد که ظرفیت بانک‌ها در جذب سپرده و وجه در دست مردم بالا است و پتانسیل خوبی را برای استفاده از منابع در طرح‌های سودآور، در اختیار بانک‌ها قرار می‌دهد اما؛ از سوی دیگر، در صورت عدم مدیریت صحیح، این امر به یک تهدید جدی تبدیل خواهد شد. چرا که با خروج درصد پایینی از سپرده‎ها، بانک‌ها با بحران نقدینگی مواجه خواهند شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: