بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
سود خالص هلدینگ دارویی تامین در سال مالی منتهی به پایان اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ با ۱۰۵ درصد افزایش نسبت به سال قبل از آن به ۶.۱۶۹ میلیارد ریال رسید که از این حیث رکورد قابل توجهی محسوب می‌شود.
کد خبر : ۱۹۴۳۰۷
رشد چشمگیر سودآوری «تیپیکو» در سایه افزایش سودآوری زیرمجموعه‌ها
به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که در ابتدای شروع تحریم‌ها و آغاز افزایش نرخ تورم کشور، بسیاری از فعالان بازار سرمایه صنعت دارویی کشور را با توجه به احتمال بالای قیمت‌گذاری‌های دولتی و پایین نگاه‌داشتن قیمت‌های این کالای ضروری، جذاب برای سرمایه‌گذاری نمی‌پنداشتند، صورت‌های مالی سرمایه‌گذاری دارویی تامین خبر از رشد چشمگیر سود زیرمجموعه‌هایش دارد.
رشد چشمگیر سودآوری «تیپیکو» در سایه افزایش سودآوری زیرمجموعه‌ها

سود خالص هلدینگ دارویی تامین در سال مالی منتهی به پایان اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ با ۱۰۵درصد افزایش نسبت به سال قبل از آن به ۶.۱۶۹ میلیارد ریال رسید که از این حیث رکورد قابل توجهی محسوب می‌شود.

بیشترین تغییرات و شرکت‌های اصلی تشکیل‌دهنده سود شرکت در سال گذشته را می‌توان هلدینگ داروپخش با ۱.۹۳۷ میلیارد ریال سود سهام (۱۲۰ درصد افزایش نسبت به سال قبل)، شرکت پارس دارو با ۵۴۷ میلیارد ریال، شرکت کلر با ۳۸۲ میلیارد ریال سود سهام ذکر کرد.
رشد چشمگیر سودآوری «تیپیکو» در سایه افزایش سودآوری زیرمجموعه‌ها

همانگونه که در جدول نیز ملاحظه می‌شود اکثر زیر مجموعه‌های این هلدینگ دارویی در سال مالی ۱۳۹۸ از جهش مناسبی در سودآوری خود برخوردار بوده‌اند. 

اگرچه قیمت‌های کنونی سهام این شرکت سرمایه‌گذاری کمی فراتر از میزان سودآوری این شرکت بوده، اما در صورت متعادل شدن معاملات و قیمت سهام، می‌تواند از گزینه‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت بازار محسوب شود.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر